První klání letošního SP se opět konalo v cestovatelsky atraktivní destinaci – Japonsku. „Po Brazílii, kde jsme zazářili během mistrovství světa, jsme se v krátké době znovu podívali do zajímavého koutu zeměkoule. Stálo to za to jak výsledkově, tak co do nasbíraných zážitků,“ řekl Deníku David Ohlídal.
Coby jeden ze tří Prostějovanů si v Ibaraki vedl nejlépe, když skončil třetí. Tomáš Brauner byl 14. a Martin Orlík 24., navíc se mužům z Hané dařilo i v soutěži družstev. Ohlídal s Orlíkem pomohli týmu Axis Para ke stříbru, Brauner se podílel v celku Mac Para na bronzu.

„Spokojený jsem pochopitelně nejvíc já, třetí místo je skvělý výsledek. Ani Tom Brauner nemusí smutnit, protože ze čtrnácté příčky se dá v dalších dílech Světového poháru solidně útočit na přední pozice. Jen Martin Orlík myslel určitě výš, ale ten si vše vynahradil spoustou cestovatelských zážitků. Je to takový dobrodruh,“ prozradil Ohlídal na reprezentačního kolegu.
Zatímco většina české výpravy strávila na asijském kontinentu dvanáct dní a spokojila se s prohlídkou klasických japonských chrámů v okolí Ibaraki, Orlík cestoval do země vycházejícího slunce s týdenním předstihem. „Aby stihl projezdit celé Japonsko, což se mu bezezbytku povedlo. Byl spokojený jak želva,“ smál se Ohlídal.

Dobrá nálada ho trochu přešla při vzpomínce na povětrnostní podmínky, jež provázely start SP 2007. „Japonské počasí je pověstné svou nestálostí a nevyzpytatelností. My to poznali na vlastní kůži, když se situace měnila doslova každou minutou a hlavně nebylo dne bez deště. Což je u paraglidingu největší problém. Nakonec se uskutečnily pouze čtyři z osmi letových dnů kvůli tomu, že pršelo nebo vál příliš silný vítr,“ přiblížil Ohlídal.

Bronzovou medailí dobře nakročil k napodobení osobního úspěchu z roku 2005 (třetí místo v SP), zatímco Brauner obhajuje tentýž post z loňska. „Uvidíme, jak nám to půjde v příštích závodech svěťáku. Postupně se letos uskuteční ve Španělsku, Turecku, Itálii a Argentině,“ doplnil Ohlí