V jakých disciplínách se dá v paragladingu soutěžit?

„Soutěží se například v navigačních úlohách, kde se závodníci orientují podle zakreslených orientačních bodů. Dále pak v technických disciplínách, mezi které patří vytrvalostní let s předem určeným stejným množstvím paliva. Divácky nejatraktivnější je pak slalom kolem pylonů," informoval Svatopluk Zatloukal, člen Paramotor klubu Prostějov.

Zajímavostí je, že se měl závod konat již v polovině května, ale kvůli nepřízni počasí se přesunul na červen.

„Poté byl již areál letiště ve Stichovicích plně připraven, a tak už nic nebránilo tomu, aby mohl závod odstartovat. Samotný koncept klání byl založen na filozofii, kterou jsme uplatnili již loni, tedy že celá soutěž byla otevřena posádkám s různou úrovní soutěžní praxe," vysvětloval Svatopluk Zatloukal.

Po všech disciplínách se nakonec v kategorii krosen radoval z prvního místa Josef Stacho, na druhém místě se umístil Jan Šedivý a třetí skončil Ondřej Kukol.

V takzvaných trojkolkách zvítězil mistr světa Daniel Trochta, následovaný Josefem Weisem a Jaroslavem Surou.

A paragliding můžou diváci samozřejmě v Prostějově vidět i v příštím roce.

„Rádi bychom přivítali příští rok další diváky, protože paragliding je divácky velice atraktivní. Na závěr chtěl poděkovat městu Prostějovu, které nám poskytlo dotaci na podporu tohoto sportu," dodal člen Paramotor klubu Prostějov.

Dominik Voráč