Svitavy na prostějovské palubovce předváděly v prvním poločase výkon, který se dal srovnat s jejich vítěznou víkendovou jízdou a do šatny si nesly těsný náskok 48:47.

Hráči Olomoucka ale perfektně zvládli vstup do druhé půle, kdy sérií 10:1 téměř rozhodli. Třetí čtvrtinu vyhráli domácí 28:15.
„Ve druhém poločase se nám podařilo výrazně zlepšit obranu, tam nám to opravdu sedlo. Soustředili jsme se na bránění Romana Marka, který je svitavským tahounem, a dařilo se nám to,“ pochvaloval si kouč Predrag Benáček.

Tuři si z Hané tentokrát odvezli více než stobodový příděl, magickou hranici pokořil úspěšnou trojkou František Váňa.
„Byl to úplně jiný zápas, než minule, kdy jsme prohráli a Svitavy byly mnohem lepší. My jsme něco změnili a soupeři tentokrát nezahrál Aiken, který nás v sobotu porazil,“ hodnotil trenér Olomoucka Benáček.

Největší podíl na výhře 106:81 měli Douglas (29 bodů + 10 doskoků) s Palyzou (20 bodů).

BK Olomoucko se v tabulce Kooperativa NBL přiblížilo druhým Svitavám, je už jen o dvě výhry zpět. O víkendu se na turnaji Final Four Českého poháru v Novém Jičíně pokusí zaskočit hvězdný Nymburk a proniknout do finále.

BK Olomoucko – Dekstone Tuři Svitavy 106:81 (23:25, 47:48, 75:63)

Body: Douglas 29, Palyza 20, Váňa 12, Dunans 10, Mikulič 10, Pelko 10, Sehnal 5, Norwa 4, Goga 4, Dedek 2 – Kovář 16, Teplý 14, Slezák 13, Marko 10, Kotásek 8, O'Brien 7, Jelínek 5, Puršl 5, Welsch 2, Aiken 1. Rozhodčí: Blahout, Kec, Kurz. Fauly: 22:24. Trestné hody: 31/24 – 21/15. Trojky: 8:14. Doskoky: 35:33. Diváci: 484.