Hanáci přitom vstoupili do utkání NBL dobře.

Díky Slezákovi se dostali do vedení 9:8. Pardubice poté několikrát srovnaly, ale právě rozehrávač Pavel Slezák dostával svůj tým pravidelně do vedení. Díky Markovi pak Orli vedli 25:23.

„Na začátku zápasu nás bohužel limitovala střelba trestných hodů. Ty nám prakticky vůbec nešly. Naštěstí jsme se z toho postupně dostali," řekl po utkání prostějovský lodivod Zbyněk Choleva.

Ve druhé čtvrtině se Prostějovští dostali do střelecké pohody a domácí začali přehrávat.

Cholevův výběr se dokonce dostal až do třináctibodového vedení. Příhoňský však zabojoval a začal pardubické manko umazávat, a to až na poločasových 44:46.

Po změně stran dostal domácí do vedení bývalý Orel Ondřej Kohout a přetahovaná začala nanovo. Příhoňský se Štefflem získávali pravidelně vedení pro svůj celek.

Duel se vyznačoval obrovskou vyrovnaností. Pardubickým se přesto podařilo odskočit o devět bodů.

Prostějov však nic nevzdával a v závěrečné desetiminutovce své manko stáhl. Postupně hru i stav srovnal. Přetahovaná pokračovala až do samotného závěru klání, kde Slezák patnáct sekund před koncem zápasu srovnal na 86:86.

Prodloužení pak ovládl výtečný Dušan Pandula a hlavně díky němu Pardubice vyhrály 102:94.

„Mrzí nás ztráta vítězství po tak vyrovnaném zápase," posteskl si trenér Choleva a hned pojmenoval příčiny neúspěchu:

„ Trápila nás střelba domácích. Dostat patnáct trojek od Pardubic a přitom jim sami dát jen tři? To byl jeden z hlavních důvodů naší prohry. Prostě nás to sráželo k zemi, zvláště pak v rozhodujících momentech."

Pardubice – Prostějov 102:94 po prodloužení

Nejvíce bodů: Wall 27, Pandula 17, Půlpán 14, Škranc 13, Kohout 10 – Slezák 29, Nečas 16, Mrviš a Tomanec po 11. Fauly: 27:22. Trestné hody: 22/15 – 34/21. Doskoky: 37:36. Trojky: 15:3.