Poslední měsíc letošního roku patřil basketbalistům Olomoucka. Pět výher v Kooperativa NBL plus vítězství v zápase domácího poháru hovoří za vše.

Tým trenéra Predraga Benáčka, stejně jako před čtrnácti dny Děčínu, dokázal velkému konkurentovi v boji o nejvyšší příčky v tabulce i s útoky oplatit venkovní porážku z úvodu sezony. Tentokrát to odnesly Pardubice.

„Nálada je výborná, trochu jsme vyčistili atmosféru a kluci jsou spokojení, že se vyhrává,“ hlásil do kamery ČT sport srbský kouč.
Jeho tým začal skvěle a pod taktovkou Lukáše Palyzy a Javonta Douglase si vypracoval drtivé poločasové vedení 56:38. „Extrémně se nám daří v útoku, tolik bodů za poločas proti Pardubicím je skvělé,“ liboval si Palyza.

Ve třetí čtvrtině hosté, kteří museli bojovat bez klíčových Američan Williamse a Benjamina, skóre korigovali, závěrečný nápor Olomoucka byl ale drtivý. Výsledkem byla výhra o 23 bodů. „Olomoucko skórovalo mnoho snadných bodů z přechodové fáze, lépe doskakovalo, mělo skvělé procento úspěšnosti střelby za tři body,“ uvedl trenér Pardubic Levell Sanders. „Nepodařilo se nám zastavit Palyzu a Douglase,“ upozornil na hvězdnou dvojici, která dohromady zaznamenala skvělých 58 bodů.

„Soupeři chyběli dva klíčoví hráči. S nimi by to byl jiný zápas. Citelných absencí se nám podařilo využít,“ uvědomoval si kouč Benáček, který byl s výkonem svých svěřenců velmi spokojen.

„Všichni hráči splnili úkoly, se kterými šli do hry. Dokázali jsme se vyrovnat i s některými zdravotními problémy. Pár hráčů nastoupilo bez předchozího tréninkového vytížení, přesto obstáli,“ dodal trenér.

BK Olomoucko na svoji vítěznou sérii bude chtít navázat v prvním utkání po Novém roce, kdy jej 5. leda čeká bitva na horké půdě Opavy.

BK Olomoucko– BK JIP Pardubice 99:76 (24:19, 56:38 73:59)

Body: Palyza 30, Douglas 28, Mikulič 15, Sehnal 9, Pelko 8, Dunans 4, Váňa 3, Goga 2 – Jackson 15, Kohout a Potoček po 12, Půlpán 9, Švrdlík a Svoboda po 8, Škranc a McGaughey po 5, Nečas 2. Rozhodčí: Vyklický, Vondráček, Scholze. Fauly: 17:21. Pět chyb: 38. Goga (O). Trestné hody: 22/17 – 10/9. Trojky: 10:7. Doskoky: 42:36. Diváci: 872.