Domácí nastoupili bez vysokých pivotů Gniadka s Kvapilem a vsadili tak na střelbu z dálky. Hanáky zničili sedmnácti trojkami.

„Věděli jsme, že Opava bude bez dlouhých hráčů hrozit z dálky, a to se potvrdilo. Vůbec nám nevyšla druhá čtvrtina. Zahráli nám jen dva hráči, a to je málo,“ povzdechl si kouč Olomoucka Predrag Benáček.

KANONÁDA JAK V NBA

Jen co aktéři zápasu uctili památku tragicky zesnulého Kobeho Bryanta, rozjeli nadstandardní kanonádu.

„V první čtvrtině to byla přestřelka ve stylu NBA, obou stranám to tam padalo,“ líčil opavský Jakub Šiřina pro ČT sport.

Právě klíčový hráč Slezanů byl nezastavitelný a obroučkou prošla téměř každá jeho střela z jakékoliv pozice. Ve druhé čtvrtině už hráči Olomoucka zběsilému tempu přestávali stačit.

„Opava byla živější a vypracovala si spoustu střeleckých pozic, kdy jsme nestihli rotovat a dostupovat k hráčům,“ viděl příčiny Lukáš Palyza.

Druhá desetiminutovka vyzněla pro domácí v poměru 28:13 a hostům hrozil debakl. „Druhá čtvrtina byla z naší strany naprosto otřesná,“ uznal Palzya.

„Tahle čtvrtina rozhodla. Co jsme předvedli na obrané polovině bylo hrůzostrašné, můj výkon byl děsivý,“ sypal si popel na hlavu hostující rozehrávač Radovan Kouřil.

HLÍDÁNÍ NÁSKOKU

Ve druhém poločase nastal na straně Opavy menší střelecký útlum, na velký zvrat však Olomoucko nemělo a domácí si výhru s přehledem hlídali.

Prapor Hanáků dál držel Palzya, se třiceti body nejlepší střelec zápasu. Jenže střelecky mu z jeho týmu dokázal výrazněji pomoct jenom Malik Morgan.

Šestý tým tabulky Olomoucko na Opavu narazí zase v nadstavbě, v osmičlenné skupině A1. Už teď je zřejmé, v čem se bude muset příště poučit.

„Všichni ví, že Kuba Šiřina je mozek opavské hry. Jestli chceme Opavu porazit, tak přednostně budeme muset zastavit hlavně jeho,“ dodal Lukáš Palyza

BK Opava – BK Olomoucko 94:77 (33:27, 61:40, 77:62)

Body: Šiřina 28, Švandrlík 17, Klečka 15, Jurečka 12, Bujnoch 11, Dragoun 6, Zbránek 5 – Palyza 30, Morgan 24, Josipović 9, Kouřil a Sehnal po 5, Goga a Norwa po 2. Rozhodčí: Hruša, Kurz, Kapaňa. TH: 25/17:16/14. Trojky: 17:9. Doskoky: 40:32. Fauly: 17:23. Diváci: 876.