Cholevovi svěřenci jdou do finálových bojů s čistou hlavou. Svůj cíl, obhajobu vicemistrovského titulu, už splnili. Nyní mohou jen překvapit. „Jsme strašně rádi, že se nám povedlo probojovat až do finále," přiznal trenér Orlů Zbyněk Choleva a zdůraznil, že to nebylo jednoduché: „Letos bylo sedm týmů, které se mohly do finále probojovat. Kdokoliv mohl překvapit, naštěstí se to nestalo, ale projít přes Pardubice nebylo nic jednoduchého."

Prostějovský soupeř Nymburk je jasným favoritem. Nejsilnější český tým letos nenašel v našich luzích a hájích přemožitele.

„Nymburk je velký a zkušený tým, ale má za sebou taky poměrně náročnou sezonu. Bude na nich velká odpovědnost za rychlé ukončení série. Pokud zahrajeme své maximum, tak bychom mohli uhrát slušný výsledek," doufá prostějovský trenér.

Zbyněk Choleva také očekává už od prvního finálového zápasu vyprodanou halu a skvělou atmosféru.

„Je to finále a já věřím, že v Nymburku bude plno. Doufám, že budou domácí potřebovat podporu svých fanoušků. Bude to se vší slávou," směje se Choleva a také dodává: „My to budeme chtít divácky Nymburku oplatit v sobotu a tímto zvu všechny naše příznivce, aby se přišli na duel podívat."

Orli narozdíl od loňska jsou nyní při síle. Tým je odpočatý a téměř kompletní, což slibuje daleko vyrovnanější sérii.

Měli jsme teď týden volna, takže jsme nabrali nějakou energii. Navíc nás povzbudila výhra nad Pardubicemi, snad si to přeneseme dál," přeje si Choleva.

Lodivod Hanáku však také přiznal neduhy svého týmu: „Bohužel nevíme jestli bude hrát Vojta Bratčenkov. Má problémy s kolenem a momentálně řešíme, kdy půjde na operaci. Moc nám pomohl v semifinále a hlavně na trénincích. Uvidíme, jak se rozhodneme. Zbytek týmu je naštěstí zdravý."

První bitva nejlepších basketbalových mužstev začíná ve středu v 18 hodin na palubovce Nymburku.