Prostějovskému soupeři patří momentálně v tabulce osmé místo. Mužstvo Kena Scalabroniho se po nepříliš povedeném vstupu do soutěže zvedlo a v posledních osmi zápasech si připsalo pět výher. Navíc Pražané v novém roce na domácím hřišti ještě neprohráli.

„Žádný ze zápasů na půdě USK Praha není jednoduchý, o čemž se přesvědčilo již nejedno družstvo Mattoni NBL, prohlásil pro webové stránky Prostějova Peter Bálint.

„Mladíci USK svým agresivním způsobem hry, rychlým přechodem do protiútoku, podporováni nejlépe doskakujícím hráčem soutěže a nejlepším střelcem McKayem Fordem, určitě neprodají svou kůži lacino,“ upozorňuje kouč Hanáků.

Právě v Mylesi McKayovi tkví největší nebezpečí USK. Třiadvacetiletý Američan s průměrem takřka 24 bodů na zápas jednoznačně kraluje tabulce střelců. Zajímovostí však je, že v prvním vzájemném utkání v Praze nastřílel McKay své letošní minimum pouze 11 bodů.

V obou dosavadních utkáních v této sezoně se Orli radovali vždy z výhry více než o patnáct bodů. O tom, zda se mu to povede i napotřetí, se můžete přesvědčit i vy. Zápas začíná Na Folimance v 18.00 a živě jej vysílá ČT4 Sport.

Ondřej Kašlik