„První duel je spíš zpestření přípravy. Ta trvá už tři týdny, ale zatím nabíráme spíš fyzičku, takže zápas je odměnou za hrubou práci," řekl prostějovský kouč Choleva a doplnil: „Rádi zde uvidíme naše fanoušky, ale ještě nemohou mít příliš velká očekávání."

Mužstvo nastoupí bez Kamila Švrdlíka, který je s reprezentací v Belgii. Chybět bude i kapitán Prášil, toho ještě trápí zranění achillovky. Zbytek týmu je v pořádku a do utkání zasáhne. Choleva by chtěl vyzkoušet čtení hry s neznámým soupeřem.

„Prievidza je dobrý tým, ale momentálně je také v hrubé přípravě. Moc jsem si o nich nezjišťoval. Naopak bych chtěl prověřit, jak umí naši hráči číst hru s nepříliš známým soupeřem. Uvidíme, jak toho umíme využít v obraně i útoku," vysvětloval Choleva.

Prostějovský trenér neopomněl pochválit kvality prvního přípravného soupeře: „Čeká nás opravdu kvalitní protivník, ale utkání by bylo rozhodně lepší v jiné části sezony. Oba týmy jsou prakticky na začátku přípravy. Pro nás bude těžké, že budeme mít v nohách celotýdenní trénink. Uvidíme, jak to zvládneme po silové stránce."

Přijďte se podívat, v jaké formě jsou čeští vicemistři. Utkání mezi BK Prostějov a Prievidzou začne v pátek v 18 hodin