Basketbalová Mattoni NBL nemá vánoční přestávku. V pátek a o víkendu pokračuje česká nejvyšší soutěž zápasy 18. kola. Prostějovští Orli hrají v Brně. Dva dny po Štědrém dnu se už Hanáci proháněli po palubovce Sportcentra a připravovali na zápas.

„Dorazili všichni. A vypadá to, že jsou zdraví,“ hlásil spokojeně trenér Miroslav Marko, který doufá, že jeho svěřenci přijeli od rodin odpočinutí také po psychické stránce. „Pokud jim dárky udělaly takovou radost, jakou jsem měl já, bude to dobré,“ podotkl Marko.

Brno nebude lehkým soupeřem. Tradičně se opírá o výkony Vrubla, Gajdošíka a Skály na vnějším obvodu, které doplňují na pivotu Machač s Novotným. „To je slušná základní pětka, kterou musíme uběhat. Pak máme šanci uspět,“ uvědomuje si Marko.

Podle prostějovského kouče budou oba týmy před zápasem na stejné startovací čáře. Po několika dnech odpočinku mají hráči dostatek sil a na další ligové utkání se těší. „Proto musíme naskočit do zápasu dobře nabuzení a maximálně zkoncentrovaní. Každá maličkost může rozhodovat o konečném výsledku,“ tvrdí Marko.

Protivník hanáckého celku má přece jen malou výhodu. V kádru totiž nemá zahraniční hráče, kteří by museli za rodinami na Vánoce cestovat nějakou větší vzdálenost. „Ale s tím se musíme vyrovnat. Chceme vyhrát a udržet se s Novým Jičínem na stejných bodech,“ uvedl Miroslav Marko.

Program 18. kola: PÁ: 18.00: A Plus Brno – BK Prostějov. SO: 15.30: Sadská – Děčín. 16.00: Ústí nad Labem – Kolín. 17.00: Nový Jičín – Pardubice. 17.30: USK Praha – NH Ostrava. NE: 18.00: Nymburk – Liberec.