Jak se vyrovnat s trpkým vyřazením z evropského FIBA Cupu? Porazit Děčín! To je jasná odpověď na prostou otázku týkající se basketbalistů BK Prostějov, kteří dnes od 17.00 hodin hostí na své palubovce ve 14. kole Mattoni NBL mužů tradičního severočeského rivala.

„Neměli bychom směšovat dohromady dvě tak odlišné soutěže jako českou ligu a mezinárodní FIBA Cup. Nechci proto spekulovat, jaký dopad může mít na mužstvo neúspěch v předkole evropského poháru pro utkání s Děčínem. Celkově se nám dvojzápas proti Rock Tartu určitě nepovedl, ale za domácí odvetu bych kluky neodsuzoval. Kromě výpadku ve třetí čtvrtině hráli velmi dobře, agresivně i s maximálním nasazením a po té krizi se ještě dokázali zvednout. Bojovali až do konce, což mě potěšilo a dá se z toho vycházet,“ povídal trenér Orlů Miroslav Marko.

Obavy má pouze z rostoucí únavy svých svěřenců. „Bez dlouhodobě zraněného Lisauskase máme k dispozici pouze tři pivoty a jakmile se jeden či dva vyfaulují, je to problém. Ani celkově není náš kádr moc široký. Do rotace můžeme momentálně posílat jen osm skutečně špičkových borců a tím s přibývajícími zápasy logicky roste jejich opotřebovanost,“ poukázal Marko. Proto požaduje od vedení klubu posílení týmu, o němž rozhodne předseda představenstva BK Milan Matzenauer. „Teď se však plně soustředíme na Děčín, jenž z posledních deseti utkání prohrál jen dvě v Ostravě a před týdnem s Nymburkem. To svědčí o jeho kvalitě a nebezpečnosti, musíme si dát velký pozor,“ nabádal Marko k maximální ostražitosti.

Program 14. kola Mattoni NBL: Liberec – Kolín 79:74, Nymburk – N. Jičín a Ústí – Sadská hráno včera, Prostějov – Děčín, A Plus Brno – Ostrava a Pardubice – USK Praha hraje se dnes.