Jak byste střetnutí zhodnotil?
V první půlce jsme hráli velmi špatně, hlavně obrana byla příliš benevolentní. Po přestávce nastalo výrazné zlepšení hlavně na vlastní polovině hřiště, což jednoznačně dokumentovala výborná třetí čtvrtina. Celkově náš tým ještě není úplně konsolidovaný, kromě defenzivy má problémy také se špatným výběrem střeleckých pozic u některých hráčů. Máme hodně na čem pracovat.

Po solidním začátku mužstvu hrubě nevyšla druhá desetiminutovka. V čem spočíval největší problém?

V poslední době jsme měli hodně náročný program s cestováním do Litvy a zpět i s řadou velmi náročných duelů. Možná se projevilo nakumulování únavy, což ale kluky stejně neomlouvá. V obraně, kde měli během druhé čtvrtiny ohromné potíže, se prostě musí makat na sto procent neustále. Jde o návyky v herně vyspělé Evropě zcela běžné, my se na tuto úroveň snažíme postupně dostat.

Také se zdálo, že hráči také dost ledabyle přistupují k trojkovým pokusům soupeře. Co vy na to?
V úvodním poločase to tak určitě bylo, v té druhé nastalo i v tomhle směru zlepšení. Uspokojil vás výkon náhradníků včetně nejmladších členů kolektivu?
Myslím si, že hlavně Vaňák odehrál velice slušný zápas. Své odvedl i Mikulec, bohužel se nedostalo na Dokoupila. Ale to je basketbalový život, dostane šanci příště.

Vrátil bych se ještě k výše zmíněnému soustředění v Litvě. Splnilo vaše představy?

Co se týče ubytování, stravování a celkového zajištění našeho pobytu, bylo všechno na výborné úrovni. Rovněž odehrané přáteláky měly špičkovou úroveň, vždyť jsme nastoupili vesměs proti silnějším mančaftům z basketbalově vyspělých zemí. Možná jen cesta byla poněkud zdlouhavá, ale Litva není za humny a s tím se muselo počítat. Celkově se soustředění určitě vydařilo a momentálně i do budoucna splnilo svůj účel.

Nemůže fakt, že jste během svého výjezdu na východ prohráli všech pět přípravných utkání, zanechat na hráčích negativní vliv?
Když prohrajete pět zápasů třeba s Brnem nebo Děčínem, nějaký psychický šrám to na mužstvu asi zanechá. Ale podlehnout finalistovi ULEB Cupu nebo dalším podobně kvalitním soupeřům, to musíte být spíš rádi, že jste se s tak silnými protivníky vůbec mohli střetnout. Proto bych v těch porážkách neviděl žádný problém a pokud je z nich někdo špatný, nemá v týmu co dělat.

Co vás v přípravě před zahájením ligy kromě tréninků ještě čeká?

Ve středu 19. a v pátek 21. září hostíme ve dvou střetnutích slovinský výběr Rogla Zreče a od 25. do 27. září pak absolvujeme znovu doma druhý ročník turnaje Prostějov Open 2007, v němž se utkáme s ukrajinskými celky Čerkasy a Chimik Južnyj stejně jako s německým Ulmem. Poté už přijde na řadu 3. října první kolo Mattoni NBL v Kolíně.

Co posily? Sháníte ještě nějaké, nebo půjdete do nové sezony se stávajícím kádrem?
Posílit bychom určitě potřebovali. Problém máme hlavně na pivotu, protože Robert Tomaszek je pořád zraněný a hrát začne nejdříve za dva týdny, navíc Ondrej Šoška se pravidelně vyfauluje po deseti minutách pobytu na hřišti. (V pátek 14. září, tedy den po tomto rozhovoru, BK Prostějov se Šoškou po vzájemné dohodě ukončil spolupráci – pozn. redakce). Musíme si sednout s vedením klubu a pobavit se o potřebném doplnění mužstva.

V Litvě jste jednoho podkošového borce zkoušeli. Proč nepřišel on?
Niparavičius s námi pobyl dva dny a jevil se docela dobře, určitě nám mohl pomoct. Bohužel zavolal jeho agent a následovala okamžitá cesta na zkoušku do Itálie. Tamní nabídka je samozřejmě mnohem výš, než ta naše.