Konec finálové série může odvrátit již pouze výsledková senzace v zítřejším třetím střetnutí na palubovce středočeského soka.

„Měli jsme výborný vstup do utkání díky správné emoční náladě v mužstvu. Bohužel přišly velmi brzy tradiční problémy s vysokým počtem faulů, což dost limitovalo náš výkon. Špatně jsme řešili také pick and rollové situace a to nás v součtu stálo slibný náskok. Ve střední pasáži zápasu pak byl soupeř lepší a když jsme v poslední čtvrtině přece jen snížili na rozdíl čtyř bodů, rozhodli hosté v koncovce větší herní kvalitou i zkušeností,“ shrnul průběh dramatického duelu trenér prostějovské družiny Miroslav Marko.

Pro Hanáky byl středeční mač premiérovým domácím vystoupením v ligovém finále. „Na tohle střetnutí jsme se připravovali hodně pečlivě s důrazem na hraní delších útoků bez střelby z těžkých pozic, což byl náš hlavní problém při úvodním souboji v Nymburku. Plnit stanovenou taktiku se nám převážně dařilo, ani to však na velice silného soupeře nestačilo. Musíme si zkrátka přiznat, že mistr má lepší mančaft a my jej můžeme porazit tak jednou z pěti zápasů, nikoliv v celé sérii,“ vyjádřil Marko své přesvědčení.

Vzápětí odmítl, že by chyboval střídáním nižšího počtu svých svěřenců, konkrétně osmi z dvanáctičlenného kádru. „V takto důležitých utkáních není možné dávat do rotace všechny hráče, i devět nebo deset je vysoké číslo. Však se podívejte na Nymburk, který v tomto ohledu postupoval úplně stejně. Kouč Katzurin také dával důvěru jen těm nejlepším ze svého kolektivu. A proč vůbec nenastoupil Stuchlý na úkor Nováka? Marek v současné formě není schopný konkurovat tak zkušenému protihráči, jako je Savanovič. A Dan Novák to dle mého názoru zrovna v dnešním utkání zvládal velmi dobře,“ rozpovídal se Marko.

Z plejerů BK svěřil své pocity po možná posledním duelu sezony na domácí palubovce kapitán Petr Czudek. „Bylo to hodně vyrovnané, škoda ztraceného náskoku z úvodu. Chtělo to větší vedení udržet trochu déle, čímž mohli hosté víc znervóznět. Takhle vývoj ještě během prvního poločasu otočili a pak ukázali svůj mistrovský vítězný duch. Podobný si pamatuju z Opavy, kde jsme opakovaně vyhrávali ligu,“ zavzpomínal Czudek. Za hlavní důvod aktuální porážky označil větší množství chyb Prostějova v klíčových okamžicích. „A že jsme měli ve srovnání s Nymburkem podstatně víc faulů? To mi nepřísluší hodnotit, tahle otázka je pro někoho jiného. My se prostě snažíme hrát maximálně agresivně a záleží na posouzení rozhodčích,“ pokrčil dirigent orlího orchestru bezmocně rameny.