Do dalšího vzájemného souboje s děčínským sokem však Hanáci jdou po předchozím debaklu 65:100 na severu Čech. „Žádná bouřka v kabině nebyla, nechtěli jsme z toho dělat nějakou katastrofu. Na druhou stranu jsme si vše důkladně rozebrali, analyzovali veškeré chyby i nedostatky a na základě získaných poznatků pořádně zatrénovali,“ řekl Deníku trenér Orlů Miroslav Marko.

Úterní propadák bere jako ojedinělý výpadek. „Tak špatně jsme už dlouho nezahráli a já pevně věřím, že se nic podobného už nebude opakovat. Hráče jsme nabádali, aby si z vysoké porážky vzali ponaučení a ve čtvrtém duelu série předvedli naprosto odlišný výkon,“ popsal Marko.
Sám dobře ví, že pokud chce BK do finále nejvyšší české soutěže, měl by v dnešní bitvě uspět. „Všichni hodláme oslavit postup na domácím hřišti společně s našimi skvělými fanoušky. Nikomu se nechce znovu do Děčína, navíc hrát rozhodující pátý zápas venku by bylo krajně riskantní. Takže platí: do pátečního střetnutí dáme naprosté maximum,“ slíbil prostějovský kouč.

Jeho svěřence prý nezastaví ani vzpomínky na semifinálová vyřazení z předchozích dvou let, ani aktuální zdravotní komplikace. „Kudelin má potíže s přitahovačem svalu na noze, Bryana trápila silná migréna. Oba by se ale měli dát natolik dohromady, aby do klíčového utkání naskočili,“ doplnil Marko.