Svoji úlohu jasného favorita prostějovští hráči na ústecké palubovce poctivě plnili po celý zápas, v němž převyšovali oslabené severočechy jak fyzicky, tak i herně. Pod oběma koši vynikal především Butler a velice dobrý výkon podal i Marek Stuchlý, který se před play off dostává do výborné formy.
„Jsem rád, že jsme tento zápas zvládli a udělali tak vše pro to, abychom skončili druzí po základní části,“ pochvaloval si výsledek utkání kouč prostějovských basketbalistů Miroslav Marko. To však ještě neznal výsledek z Děčína…

Naděje na druhé místo umřela poslední

 

Tady si domáci dokázali poradit s Libercem, čímž definitivně zhatili stíhací jízdu Orlů.
Ať už tedy poslední kolo dopadne jakkoliv, půjdou Hanáci do play off z celkové třetí pozice za suverénním Nymburkem a také za soupeři z Děčína.
Zároveň je už jisté, že se ve čtvrtfinále nepotkají s obávaným Kunínem, nýbrž narazí na tým Pardubic.

Pardubice: Výbuch s Brnem

Mlékaři v předposledním kole přesvědčivě porazili Sadskou, zatímco jejich soupeř v boji o páté místo z Pardubic doma totálně propadl s A Plus Brno. K tomuto utkání přistoupili perníkáři dosti nezodpovědně, kupili v něm jednu chybu za druhou a z očekávaného prestižního souboje dvou vyrovnaných týmů se nakonec stala exhibice Brňanů.
„Naše hra byla ostudná. Chtěli jsme vycházet z bojovnosti, ale hráči naopak zápas odchodili,“ shrnul projev svého mužstva trenér pardubických Stanislav Petr na internetových stránkách svého klubu.
Přestože v lize prostějovští basketbalisté s Pardubicemi třikrát klopýtli a pouze jedenkrát je dokázali porazit, aktuální forma a naladění v jejich týmu by mohla Orlům hrát do postupových karet.
„V úvodu sezóny předváděly Pardubice výborný basketbal. Proti jejich základní pětce opírající se o legionáře Amese s Mujagičem se nám velice těžce prosazovalo,“ říká ve vztahu k budoucímu soupeři trenér Orlů Miroslav Marko.
Přesto si nelze nevšimnout, že Pardubice se postupně výsledkově propadaly.
„Vychází to z toho, jak se v poslední době projevuje náš klíčový hráč Ames, který řeší určité jiné věci než to, aby pořádně hrál,“ komentuje projevy svého svěřence pardubický trenér.
Na tyto skutečnosti se však Orli před blížícím se čtvrtfinále play off spoléhat nemohou.

Miroslav Marko: Soustředíme se hlavně na sebe

„Je vždycky velice ošidné kalkulovat s problémy vašeho soupeře. My se musíme snažit především o to, abychom předváděli co nejlepší basketbal. To platí pro play off stejně jako pro poslední kolo základní části proti papírově slabšímu BBK Brno,“ potvrzuje Marko s tím, že žádného soupeře nelze předem odepsat.
Navíc se Orli v současné době potýkají s potížemi ohledně kádru. Czudka trápí střevní chřipka a zranění jsou Crisp a Tomaszek.
„Do zápasu s Pardubicemi snad budou všichni tři v pořádku,“ věří Marko.