Hanáci odjížděli do Pardubic za nepříznivého stavu, v sérii prohrávali 1:2 na zápasy, a tak museli bezpodmínečně zvítězit. To se jim také podařilo.

Cholevovi svěřenci se do utkání vrhli po hlavě.

Slezák okamžitě získal pro Prostějov vedení 2:0. V útoku jej podporoval Pandula se Švrdlíkem, přesto Pardubice nedopouštěly žádnou větší ztrátu.

Hanáci však opravdu bojovali o přežití a tak nakonec zvítězili v první čtvrtině 25:18.

Vedení hostů navýšil ve druhé části Kohout až na devět bodů. Poté se však probudili i domácí.

Pospíšil společně se Sandersem začali umazávat manko svého mužstva. Příhoňský pak díky trestným hodům stáhl vedení Hanáků jen na dva body. To si Orli udrželi až do konce poločasu.

Po změně stran snížil hrdina minulého duelu Nelson ztrátu Pardubic na jediný bod. Bohačík však trojkou uklidnil Orly a ti zase vedli 42:38.

Pandula se Slezákem se také prosadili a udržovali svůj celek při životě.

Sanders s Muirheadem se ale nechtěli vzdát bez boje a opět dostali Východočechy zpět do hry. Sanders pak v posledních vteřinách třetí čtvrtiny srovnal na 51:51.

Dušan Pandula zahájil poslední část přesným dvoubodovým košem. Nečas pak přidal další tři body a znovu hosty uklidnil. Kohout navíc navýšil na 62:55 pro Prostějov. Sanders ještě dokázal snížit, ale poté přišla velká chvíle Orlů.

Marko se Slezákem však rozhodli zápas když přidali dalších pět bodů na stranu hostů.

Hanáci nakonec zvítězili 76:66.

Pátý a rozhodující duel celé semifinálové série pak odehrají v úterý na domácí palubovce.

„Jsme moc rádi, že se nám podařilo zvládnout tuto kritickou situaci," oddechl si prostějovský kouč Zbyněk Choleva a popsal, proč se Orlům podařilo vyhrát: „Dařilo se nám hlavně v obraně a měli jsme i minimum ztrát, což bylo klíčové. Pardubice podlehly tlaku, který si na sebe ušily. Navíc se nám dařilo eliminovat jejich individuality, tedy kromě Sanderse."

Choleva také už nyní ví, na co si musí jeho svěřenci dát v úterý pozor:

„Jsou to především útočné doskoky Pardubic. Na ty se musíme zaměřit. Jsme moc rádi, že se vracíme na naši palubovku."

PARDUBICE – PROSTĚJOV 66:76 (18:25, 37:39, 51:51)

Nejvíce bodů: Sanders 19, Pospíšil 11, Čarnecký 9 – Slezák 20, Nečas 14, Švrdlík 11, J. Bohačík 10. Rozhodčí: Vyklický, Hruša, Lukeš. F