Zápas otevřel domácí Gnia-dek. Bohačík však dokázal rychle srovnat na 2:2. Švrdlík dostal Orly do vedení. Poté se týmy o něj chvíli přetahovaly. V hlavních rolích se zatím představil Bohačík a Gniadek. Oba si dali tříbodový koš. Pak už měla více ze hry Opava a postupně si vytvořila čtyřbodový náskok. Ten jí sebral Slezák trojkou a následně Pandula. První čtvrtinu nakonec Prostějov ovládl 19:16.

Zkraje druhé desetiminutovky zařídili Sokolovský s Gniadkem obrat pro Opavu nepříznivého stavu. Hanáci tak brzy prohrávali o šest bodů. Navíc se jim nedařilo prosadit v útoku. Na svůj první koš čekali přes pět minut. V té chvíli se jejich manko vyšplhalo na devět bodů. Střeleckou smůlu zlomil až Marko a rovnou tříbodovým košem. Na to však Gniadek znovu odpověděl a zvýšil na 33:22. V závěru poločasu zabojoval Bohačík a upravil na 33:28.

Slezané si vedení udrželi i ve třetí sadě. Bohačík sice hned zkraje snížil na 33:30, ale poté přišla velká chvíle domácích. Blažek společně s Gniadkem rychle navýšili odstup Opavy na osm bodů. Bohačík se jim sice snažil vzdorovat, ale manko Orlů stále rostlo. Nakonec se zastavilo na třinácti bodech.

Závěrečná část už patřila domácím. Ti si dokázali pohlídat svůj vysoký náskok. Pandula jej sice okamžitě snížil na deset bodů, ale to bylo málo. Vedle Gniadka se dařilo i Blažkovi. Hlavně díky němu vedla Opava 68:55. Na odpor se postavil ještě Slezák, když hodil trojku, ale to bylo vše. Slezané vyhráli 77:63.

„Do zápasu jsme nastoupili hodně nekoncentrovaně. Náš výkon byl chladný. Vždy jsme volili horší zakončení. Hráli jsme spíš jeden na dva než kolektivně," kroutil hlavou asistent prostějovského trenéra David Hájek a doplnil: „Opava na nás byla připravena. My jsme hráli na sílu, a ne na lehkost. Do příštího zápasu se musíme zlepšit".

OPAVA – PROSTĚJOV 77:63 (16:19, 33:28, 63:49)

Nejvíce bodů: Gniadek 24, Šiřina 16, Kramný 11, Dukanovič 10 – J. Bohačík 17, Slezák 14, Švrdlík 9. Rozhodčí: Matějek, Paulík, Večeřa. Fauly: 24:21. Th: 27/23 – 27/19. Trojky: 6:6.