Orli sice mají v evropském poháru jistotu postupu a naopak Záhřeb s pěti porážkami je bez jakékoliv naděje, stále se však hraje o konečné pořadí ve skupině.

KK Záhřeb se po třech prohrách v EuroChallenge Cupu vzdal postupových nadějí a další dva zápasy neodehrál v nejsilnější sestavě. Své kvality ale chorvatský celek jasně demonstruje v Adriatické lize. Své o tom ví Nymburk, který v sobotu prohrál v Záhřebu 84:92, když zářil především chorvatský pivot Luka Žorič se svými třiceti body.

Jeho smeče, kterými deptal úřadujícího českého mistra, možná ani prostějovští fanoušci neuvidí. Je totiž otázkou, v jaké sestavě chorvatský celek do Prostějova přicestuje. Záhřeb má svému dnešnímu soupeři každopádně co vracet. Prostějovští Orli dokázali na jejich palubovce zvítězit 74:70, čímž udělali důležitý krok k postupu.

Chorvatský tým by již měl mít k dispozici svou největší hvězdu Mario Kasuna. Hráč, který hrál slavnou NBA za Orlando a startoval i v Eurolize za týmy Barcelony či Efesu Pilsen Istanbul, naskočil již do utkání proti Nymburku a připsal si čtrnáct bodů.

Prostějovští Orli po týdenní pauze budou na své palubovce chtít zvítězit. Stále totiž bojují o první místo ve skupině, což by jim zajistilo přijatelnější soupeře do další fáze poháru.

Záležet bude ale rovněž na výsledku druhého zápasu skupiny E, ve kterém hostí Krka Novo Mesto německý Bonn.

„Diváci se rozhodně mají na co těšit a doufám, že nás přijdou povzbudit v hojném počtu,“ říká prostějovský kouč Peter Bálint.

MIROSLAV MAZAL