Vicemistři české republiky přišli rovnou o pět opor týmu. Loňská hvězda Hanáků Jaromír Bohačík odešel vyzkoušet štěstí do Belgie. Dvojice Ondřej Kohout a Dušan Pandula přestoupila do Pardubic a na prostějovskou palubovku zavítají už jen jako soupeři. A dosavadní kapitán Jaroslav Prášil přestoupil do Brna. V týmu skončili i Kratochvíl s Poláškem.

„Tým se prakticky rozpadl. K šesti končícím hráčům nakonec asi přibude i Bratčenkov. Ten musí na operaci s kolenem, která mu zásadně zkrátí sezonu," prozradil trenér Orlů Zbyněk Choleva a přiznal: „Se třemi oporami nám odešly body a výborná obrana. To vše se nyní musíme pokusit nahradit."

Na Hanou přišlo několik mladých posil, ty by měly částečně zaujmout pozice Panduly, Kohouta a Bohačíka. „Přišli Mrvič ze Slovenska, Peterka a Sehnal ze Svitav a také mladík Novák," vyjmenoval Choleva.

Přichází švédský vicemistr

Posledním příchozím do hanáckého celku se stal Jan Tomanec. Dvě stě čtyři centimetrů vysoký dlouhán působil loni ve švédském Norrkopingu, což je vicemistr tamní ligy. Nyní se vrací do českých luhů a hájů. Tomancův úkol bude jasný, nahradit Ondru Kohouta a doplnit tak páteř celého týmu. Tu budou i nadále tvořit pivoti Kamil Švrdlík a Radek Nečas a rozehrávači Marko se Slezákem.

„Hráči dostanou víc prostoru než doteď. Chceme si udržet vysoké tempo, a proto budeme sestavou točit a každý se na palubovku dostane. Musíme naši nezkušenost nahradit bojovností a nasazením," říká Choleva.

Soustředění v Novém Jičíně

V pondělí už zahájili Orli letní přípravu, i když tým není kompletní. „Švrdlík jede už rok v kuse. Hned po finále nastoupil k reprezentaci. U ní působí i Nečas, takže přijde o přípravu a do třetice reprezentuje i Mrviš," posteskl si hanácký lodivod.

Plán pro přípravu je jasný. Tým se musí sžít, nacvičit kombinace a vylepšit fyzičku. „Jsme v prvním týdnu, ale hned v dalším se vydáme na soustředění do Nového Jičína. Tam budeme půl dne trávit atletickou přípravou a půl herní. Poté se vrátíme do tělocvičny, kde budeme nacvičovat nejrůznější kombinace, útok a obranu," nastínil Choleva své plány a podotkl: „Čeká nás také dvanáct přípravných duelů.

Ačkoliv tým prošel obrovskou obměnou, tak ambice si nehodlá zmenšit. „Budeme se snažit vítězit a třeba se nám podaří finále," uzavřel Zbyněk Choleva.