Zápas nebude pro Orly vůbec jednoduchý, druhý tým loňského ročníku se potýká 
s řadou zranění a nemocemi, které ovlivnily průběh celé přípravy.Ani před zahájením ligy nejsou všichni hráči 
v pořádku.

„Pořád se ještě sehráváme, kompletní jsme byli během přípravy třikrát. Buď jsme měli hráče v reprezentacích, nebo byli nemocní a zranění. Herní projev není podle představ, protože jsme neměli čas si to nacvičit při tréninku. Ze začátku to nebude bůhvíco, ale doufám, že se budeme postupně zlepšovat. Konečné cíle nebudou menší než v minulosti, na druhé straně na nás není takový tlak. Chceme jít co nejvýš, byť jsme si vědomi, že kromě Nymburka neoslabil ani stabilizovaný tým Děčína, totéž Pardubice a skupina nahoře bude vyrovnaná a silná. Nám chybějí lídři z posledních sezon, ale snad si s tím poradíme," nastínil plány do nadcházející sezony Zbyněk Choleva.

„Do zápasu by měli nastoupit i hráči, kteří si doléčili zdravotní potíže, bohužel budou bez pořádného tréninku, ale snad to bude dobré," líčil stav basketbalistů trenér Choleva a jmenoval hráče se zraněním: „ Kohout už konečně trénuje, Prášil měl zánět achilovky, ale už se to zlepšilo a taky začal trénovat. Pandula vstal v pondělí z postele. Určitě bude chybět Slezák, ten má stále zraněnou ruku. V jakém stavu bude tým, uvidíme až při zápase."

Basketbalisté Prostějova prohráli v generálce na tuto sezonu s Kolínem 95:82. Na tamější palubovce se tým nemohl předvést v nejsilnějším složení, přesto si trenér Choleva mohl vyzkoušet i některé nové posily.

„Kolín byl dobrý, zvlášť ve čtvrté čtvrtině nás předčili. Nám se hrálo těžko, nejsme ještě sehraní. Máme nové hráče na křídlech a dva nové pivoty a ti se potřebují s týmem sehrát," okomentoval zápas Choleva.

Ale i přes zdravotní potíže, věří Choleva v úspěch svých svěřenců v Ostravě: „Vstup je velmi důležitý a opravdu bych si nepřál, aby nám kvůli těmto problémům utekl. Doufám, že jsme si všechnu smůlu už vybrali a teď to bude už v pořádku."

První zápas před domácím publikem odehrají Orli v neděli 7. října od 15. hodin. Na prostějovskou palubovku dorazí basketbalisté SLUNETA Ústí nad Labem.