Mužstvo BK Prostějov si letos prošlo hotovým peklem, dokonce mu hrozil i zánik, přesto se vyškrábalo až na basketbalový Olymp. Svěřenci trenéra Cholevy hrdinsky bojovali v každém zápase a získali druhé místo po nadstavbové části. Své úsilí ještě zvýšili a prodrali se přes silné Levice a Ostravu až do extraligového finále. V něm jim už síly na favorizovaný Nymburk nestačily, a proto požádali o zkrácení série.

SOUVISEJÍCÍ: Finále zkráceno! Orli si ještě zahrají jednou doma a šmytec, Nymburk bude mistr

Ve středu od 18 hodin se představí na své palubovce pro letošek naposledy.

„Těším se na zápas a jsem rád, že je poslední. Byla to pro nás dlouhá a velmi složitá sezona s nádherným, úspěšným zakončením. Samozřejmě nejsem šťastný za předčasné ukončení finálové série, ale opravdu už nebylo v našich silách bojovat s Nymburkem. Doufám, že to všichni chápou. Tři zápasy s tímto týmem jsou podle mě dostatečné, aby dokázaly nadvládu Nymburku," vysvětloval nastalou situaci prostějovský trenér Zbyněk Choleva.

Rozloučení s fanoušky

Třetí a poslední finálový duel se odehraje na Hané, a tak se budou moci fanoušci rozloučit se svými Orly.

„Těším se na utkání už proto, že to bude finále a hlavně se odehraje doma. Můžeme slavit s našimi fanoušky, a to je to oč nám šlo. My dostaneme stříbrné medaile a Nymburk zlato. Může být něco lepšího, než ukončit sezonu s cenným kovem na krku a mezi svými fanoušky? Nemůže," radoval se z úspěšné sezony kouč Choleva.

V prostějovském kádru nenastanou žádné změny ani na poslední duel.

„Pomoc by nám mohlo jedině, kdyby se zázračně uzdravil Bratčenkov, Prášil a Pandula," smál se Choleva a vážněji dodával: „Doufám, že nastoupí Ondra Kohout i přes naražený bok. Mělo by nás být zase šest sedm, takže bychom měli zápas zvládnout."

Po utkání přijde na řadu předávání medailí a oficiální rozlučka se sezonou. „Co já mám zatím za informace, tak bude po zápase oficiální rozloučení s fanoušky. Věřím, že lidé zůstanou a budeme moci oslavit náš velký úspěch," plánuje si Choleva.

Poslední finálové střetnutí začne ve středu od 18 hodin. Přijďte naposledy podpořit svůj tým a oslavit s ním obrovský úspěch, kterého dosáhl.