Prostějovské Orli stále trápí zranění a pozůstatky chřipky, což se projevilo i v zápase s Kolínem. „Hráli jsme v okleštěné sestavě. Bylo nás celkově osm, proto jsem rád, že jsme utkání zvládli. Nejdůležitější je, že se nám podařilo hrát ve vysokém tempu," líčil prostějovský trenér Zbyněk Choleva.

„Ale nevím jakou energii do toho dal Kolín, ten je podobně jako my teprve v přípravě. to znamená, že zkouší různé varianty a nic není ještě na úrovni ligových zápasů," hodnotil výpovědní hodnotu samotného zápasu Choleva.

„Abych byl konkrétní, co se zranění týče. Náše křídlo Jaroslav Prášil má stále zraněnou achilovku a Pavel Slezák má pohmožděnou ruku. Kohout je nemocný, ale včera se byl na nás aspoň podívat. Doufám, že tento týden začne s treninkem," vyjmenovával nehrající basketbalisty Choleva.

Další pozitivní zprávou je, uzdravení a návrat do kádru dalšího křídla Vojtěch Bratčenkova.

„Samotná příprava nebyla zrovna ideální. Stále nám chyběli hráči ať kvůli reprezentaci nebo ze zdravotních důvodů, takže jsme toho zase tolik nestihli. V osmi lidech se nedá ani moc trénovat, snažíme se zkoušet ledacos, ale nízký počet hráčů nás omezuje," hodnotil kouč Choleva situaci týmu před zahájením sezony.

Poslední přípravné utkání čeká na Orli v pátek v 17.30 v Kolíně. „Cíl je jasný , obdržet maximálně osmdesát pět bodů. Už v domacím utkání jsme měli za cíl dostat jen osmdesát bodů, což se nám sice nepovedlo, ale přesto jsem s výsledkem poměrně spokojený. V pátečním zápase s chci zaměřit hlavně na obranu, předpokládám, že zvládneme hrát ve stéjném tempu, jako v Prostějově" nastínil své plány Choleva.

Ve středu 3. října zahájí prostějovští basketbalisté Mattoni NBL na palubovce Ostravy. „Přes všechny překážky jsme za léto odvedli kus práce. Nejdůležitější bude, jestli se všichni uzdraví a budeme moct nastoupit v kompletní sestavě. Doufám, že nám tyto věci už dají pokoj," přál si Choleva

„V žádném případě si nesmíme nechat utéct začátek soutěže, potom by se to jen velmi těžko dohánělo, "uzavřel trenér Choleva

Autor: Lukáš Horák