Domácí celek vytěžil ze tří velkých bodových sérií, kterými nakonec prostějovského protivníka udolal. Orli o postup bojovali ze všech sil. Když na začátku čtvrté čtvrtiny dotáhli skóre na rozdíl dvou bodů, zdálo se, že by senzace mohla být na světě, závěr zápasu však zvládli lépe domácí a Prostějov se tak s evropským pohárem se loučí. Orlů k postupu nepomohl ani litevský koncert Benase Veikalase s Andriusem Šležasem, kteří dohromady nastříleli 32 bodů.

Poslední kolo osmifinálové skupiny L mělo rozhodnout o postupujícím do čtvrtfinále poháru EuroChallenge Cupu. Domácí Krasnodar Orly zatlačil hned v úvodu a rychle vedl 15:2. Prostějovští basketbalisté ale z těžkého spánku rychle procitli a na konci první čtvrtiny prohrávali pouze o jediný bod 21:20.

Ve druhé desetiminutovce šli hosté zásluhou Veikalase do vedení, které následně zvýšili na rozdíl čtyř bodů. Domácí Kubaň ale dokázala již druhou bodovou šňůrou utkání (tentokrát 24:4) otočit na poločasových 50:34.

Svěřenci trenéra Petera Bálinta ale zbraně nesložili a třetí část hry byla jasně v jejich režii. Druhý poločas odstartoval Eugene Lawrence úspěšným trojkovým pokusem a Šležas s Veikalasem pokračovali ve výborném výkonu z první půle. Třetí desetiminutovku vyhráli Orli 27:16 a byli tak dál ve hře o postup.

Po půlhodně hry sice ještě Krasnodar držel náskok 66:61, ale úspěšnou trojkou snížil stav zápasu David Marek a Eugene Lawrence dotáhnul na 68:66 z pohledu domácích. Jenže pak přišla třetí a bodová série Krasnodaru, která zápas definitivně rozhodla.

Massey s Wilkinsonem prostějovské naděje zašlapali. Kubaň po sérii 14:0 odskočila na 82:66 a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Lokomotiv Kubaň postoupil mezi osm nejlepších týmů i díky lepšímu doskakování a větší herní agresivitě.

Orli se s pohárem EuroChallenge rozloučili porážkou 90:76 na palubovce jednoho z největších aspirantů na vítězství. Za svůj výkon v letošním ročníku poháru EuroChallenge se ale prostějovští basketbalisté stydět nemusejí.

Lokomotiv Kubaň – BK Prostějov 90:76 (21:20, 50:34, 66:61)

Body: Wilkinson 25, Massey 18, Tucker 11, Sheletko 10, Chalmers 9, Surovtsev 8, Toporov 7, Shukhovtsov 2 – Šležas 17, Veikalas 15, Landry 10, Hyzy 9 a Nicholson po 9, Lawrence 8, Prášil 5, Marek 3.
T. H.: 10/14 – 16/19. Střelba 2 b.: 34/60 – 21/46. Trojky: 4/11 – 6/16. Doskoky: 37:27. Fauly: 21:18. Čtvrtiny: 21:20, 29:14, 16:27, 24:15)