„Naše vítězství bylo zasloužené. Kromě prvních pěti minut jsme po zbytek zápasu hráli dobře. Snad nám to vydrží," uvedl trenér kolínských basketbalistů Predrag Benáček.

Přitom začátek utkání patřil Prostějovu. Vedl 6:19 a první čtvrtinu získal v poměru 18:22.

„Začátek jsme měli dobrý, postupně jsme ale začali ztrácet a Kolín hrál fakt dobře v útoku," popsal průběh zápasu Roman Marko, nová posila prostějovských basketbalistů.

„Postupně jsme se ale dostávali do patřičných obrátek, což se projevilo na konečném výsledku. Ten nám dává dobrou psychickou pohodu do utkání s USK Praha," dodal Benáček.

„Chyběli nám Pandula, Slezák, Prášil a navíc Kohout to zkoušel po desetidenním ležení v posteli. Do startu ligy asi všichni připraveni nebudou, ale pracuje se na tom. Takže teď nejsem schopen říct, v jaké sestavě budeme," vysvětloval situaci prostějovských basketbalistů jejich trenér Zbyněk Choleva.

„Kolín měl hlavně výbornou poslední čtvrtku, kdy se dostal do výrazného vedení a my to už nedotáhli," uvedl Marko, který je bývalým hráčem Kolína.

Ten do utkání naskočil 
s číslem 8 a jmenovkou Nicholson. „Ještě nemáme nové dresy, tak proto jsem měl dres s touto jmenovkou," objasnil.

„Jsem v Prostějově spokojený. Co se týká sportovní stránky i zázemí. Všechny věci kolem basketu jsou na profesionální úrovni," podotkl Marko

„Pořád se ještě sehráváme, kompletní jsme byli během přípravy tak třikrát. Buď jsme měli hráče v reprezentacích, nebo byli nemocní a zranění. Herní projev není tedy podle představ, protože jsme ani neměli čas si to nacvičit při tréninku. Ze začátku to určitě nebude bůhvíco, ale doufám, že se budeme postupně zlepšovat. Konečné cíle nebudou menší než v minulosti, na druhé straně na nás není takový tlak jako dřív. Chceme jít co nejvýš, byť jsme si vědomi, že kromě Nymburka neoslabil ani stabilizovaný tým Děčína, totéž Pardubice a skupina nahoře bude hodně vyrovnaná a silná. Nám letos chybějí lídři z posledních sezon, ale snad si s tím nějak poradíme," nastínil své plány do nadcházející sezony Choleva.

BC KOLÍN – PROSTĚJOV 95:82

Body: Bolds 26, Machač 23, U. Benáček 14, Radulovič 12, Kříž 11, Hubálek 5, Field 4 – Venta 20, Svrdlík 18, Bratčenkov 17, Dufault 10, Bohačík 8, Marko 6, Kohout 3. Průběh: 18:22, 44:34, 63:60.