„Hráli jsme ve vysokém tempu, zase jsme střídali všechny pětky,“ těšilo prostějovského kouče Zbyňka Cholevu. „Myslím si, že jsme předvedli slušný výkon, i když se nám moc nedařilo střelecky. Některým hráčům to dnes příliš nešlo, ale zase to bodově potáhl Yemi Nicholson,“ pochválil trenér amerického pivota, který byl nejlepším střelcem utkání.

To se neslo v hodně vyrovnaném duchu. Maďarský mistr sice přijel na Hanou bez dvou opor, přesto kladl Prostějovu velký odpor. V poločase tak šel stříbrný tým poslední sezony Mattoni NBL s dvoubodovým náskokem při stavu 35:33.

Po změně stran ale Orli ukázali svoji sílu a během čtyř minut získali rozhodující náskok. Hosté sice ještě pozlobili, dotáhnout se už ale nedokázali a Prostějov tak dovedl utkání do vítězného konce při skóre 76:71.

V domácí sestavě se neobjevil stále zraněný Jamar Smith, i na dalších hráčích bylo vidět, že do tvrdých soubojů chodili rozvážně. „Není nás tolik, abychom si mohli dva dny před zápasem dovolit něco riskovat. Jsme potlučení a zraněníé už dost. Museli jsme se trochu šetřit,“ dodal Choleva.