„Samozřejmě jsme měli lepší pocit z toho zápasu, který jsme vyhráli. V tom druhém nám chyběl jeden hráč, rotace byla užší a rozhodla střelba, která nám ve vyhraném utkání šla rozhodně lépe," zhodnotil oba hrací dny Zbyněk Choleva.

V prvním utkání se nejvíce střelecky dařilo Janu Tomancovi, jenž zaznamenal 21 bodů, následoval jej s 19 body sniper Palyza. Do utkání zasáhl i Max Kulom, který je v Prostějově na zkoušce.

Druhý zápas rozhodl trhák bratislavského týmu díky čtrnáctibodové šňůře na začátku druhé čtvrtiny. Orli dokázali pak jen náskok mírně stáhnout, maximálně však na 8 bodů. Nejlepším střelcem byl Palyza s devatenácti body, zaujal také Michal Norwa se 14 doskoky.

„Musím říct, že dva odehrané zápasy během takto krátkého časového intervalu jsou náročné. Těšit nás může, že jsme sice ten druhý zápas prohráli, ale po poměrně solidním výkonu. Sice jsme měli pár zbytečných ztrát, ale jinak jsme hráli slušně," dodal trenér Prostějova Zbyněk Choleva, jenž nyní postrádá zraněného Slezáka, Sehnala a Součka. Do druhého zápasu nenastoupil také Kulom kvůli zánětu v achilovce.

Další zápas na domácí půdě sehrají Orli v pátek s Baníkem Handlová.