Hned od začátku bylo utkání vyrovnané, první čtvrtinu vyhráli Orli o bod 24:25.

„První čtvrtina ukázala, že to bude boj, že bude rozhodovat obranný doskok. Měli jsme se z něj více poučit," svěřil se prostějovský kouč Zbyněk Choleva pro web Pardubic.

Prostějované se však nepoučili, Pardubice druhou čtvrtinu ovládly a do kabin mířily v polovině utkání pro ně za příjemného stavu 51:39.

„Ve druhé čtvrtině jsme se neměli nechat tak přehrát, zejména na doskoku, a nenechat Pardubice zatlačit na nás v obraně, což vedlo ke ztrátám a naší nervozitě v útoku. To nás stálo lepší pozice k zakončení. Ve druhé čtvrtině nám domácí příliš utekli," litoval Choleva.

A i když Orli zabrali a druhou polovinu utkání vyhráli poměrem 35:30, mohli na konci zápasu litovat jedné jediné zpackané čtvrtiny.

„I když jsme pak hráli lépe a lépe, tak to již nestačilo. Velký rozdíl jsme ještě stáhli díky změně obranného systému, ale stejně jsme byli málo důrazní pod košem, pár lehkých střel jsme neproměnili a v rozhodujících chvílích jsme dostali dva koše z volných pozic po našem zaváhání," dodal Choleva.

Pardubice – Prostějov 81:74 (24:25, 51:39, 66:57)

Nejvíce bodů: Burnett 26, Švrdlík 15, Půlpán 13 – Palyza 21, Kulon 12, Souček 11.