V prvním kole Mattoni NBL je v sobotu čeká cesta na palubovku jednoho ze spolufavoritů celé soutěže tým Děčína.

„Jeden cíl máme splněn a teď se zase můžeme soustředit na něco jiného. My jdeme zápas od zápasu a je jedno jestli to je liga nebo pohár. Chceme vyhrát každý zápas,“ říká trenér prostějovského celku Peter Bálint. Tým Orlů ještě před startem české ligy zvládl udělat těžký krok a postoupil do evropského poháru. Teď se Orli musejí rychle přeorientovat na domácí soutěž.

„Musíme rychle zastavit eufórii, protože je sice pěkné, že jsme postoupili, ale teď nás zase čeká liga. A v ní musíme uhrát to, co se od nás žádá a to určitě nebude jednoduché,“ uvědomuje si Bálint.

„Děčín bude na nás velmi dobře připravený. Jeho hráči budou odpočatí a navíc měli spoustu času se na nás připravit. Kdežto my jsme se museli soustředit na zápasy s Domžale,“ vidí určitou výhodu na straně soupeře Bálint.

„Naše příprava na zápas v Děčíně bude určitě horší, takže to je výhoda soupeře.“

Tým Děčína je na ligovou generálku proti Prostějovu velmi nažhaven. Největším lákadlem je návrat famózního amerického rozrehrávače do děčínských služeb Levella Sanderse.

„Přijede silný Prostějov. Loňský finalista, klub, který má velké ambice i na evropské scéně. Při neúčasti Nymburka jsme na úvod silnějšího soupeře ani mít nemohli,“ říká děčínský trenér Pavel Budínský, který má z prostějovského soupeře patřičný respekt.

„Kvalita Prostějova je obrovská. Už loni měl výborný tým, který v létě dokázal ještě posílil,“ říká Budínský.

„Nebude to vůbec jednoduché, ale já doufám, že podáme takový výkon, jaký jsme podali proti Domžale,“ přeje si před sobotní ligovou premiérou letošní sezony prostějovský kouč Bálint.

Zápas mezi Děčínem a Prostějovem startuje v sobotu v 18 hodin.

MIROSLAV MAZAL, VLASTIMIL NOVOTNÝ