Už po první čtvrtině měli Orli jedenáctibodový náskok a stejný potom také v polovině utkání. Prostějovští sahali do té doby už i na téměř dvacetibodový náskok, ale ve druhé části hry se Severočeši zvedli a své manko podstatně snížili. Orli cítili že musejí znovu přidat, zpřesnili hru i střelbu a nakonec přehráli svého prvního soupeře v nové soutěži o dvaadvacet bodů.

Z prostějovských basketbalistů odehráli nejdelší časové úseky na hrací ploše Pavel Slezák (31:06 min.), Jaromír Bohačík, Radek Nečas, Roman Marko, Dušan Pandula a Kamil Švrdlík (22:24), představili se také Ondřej Kohout, Jan Kratochvíl a Rudolf Polášek. Chyběli doléčující se Vojtěch Bratčenkov a Jaroslav Prášil, zbývajícími členy současného kolektivu Orlů jsou Daniel Žemlička, Adam Goga a František Váňa.

Trenér Slunety Ústí nad Labem Tomáš Hrubý pociťoval po utkání výšku prohry svých svěřenců jako zbytečnou.

„Myslím, že jsme dnes Prostějovanům vše hodně usnadnili. Začátek jsme měli velmi rozpačitý a teprve ve třetí čtvrtině se dostavil náš takový, řekl bych, záchvěv, který naznačil, že bychom snad ještě mohli utkání zdramatizovat. Chybou bylo, že jsme se namísto trpělivosti začali pokoušet o tříbodové trefy. Byly nepřesné a tak to k ničemu nevedlo. Orli byli přesnější i v trestných hodech a nakonec odjíždíme domů s vysokou prohrou. Je to škoda, rozhodně jsme dnes měli v Prostějově na víc…".

Se vstupem do nové sezony jsem spokojen," řekl úvodem svého hodnocení ukončeného duelu trenér prostějovských Orlů Zbyněk Choleva.

„Měli jsme před tímto zápasem některé těžkosti, jednalo se o zdravotní problémy většího počtu našich hráčů, Bratčenkov, Kohout, Pandula i Marko leželi v postelích a netrénovali, v pořádku ještě není Prášil. Přesto jsme to dali nakonec dohromady, podali vcelku dobrý výkon a jsme rádi za vítězství. V útoku jsme si dobře půjčovali míče, i když to nebylo to vždy elitní, také se improvizovalo. Střelců bylo hodně, šest našich hráčů nastřílelo deset nebo víc bodů a to je dobrá vizitka. V první polovině střetnutí jsme některé přihrávky pod soupeřovým košem kazili, střelba měla přicházet dřív, otáleli jsme s ní. Ale bojovali jsme, hráli jsme rychle, v obraně jsme zaznamenávali také dobré momenty. Navzdory skutečnosti že s některými hráči severočeského týmu to nebylo při obranné činnosti jednoduché. Mám na mysli zejména Davida Steffela a dobrý je také Michael Steffeck. Výkyvy jsme v utkání měli, chvílemi jsme se trápili zejména v důsledku nepřesné střelby, a to má samozřejmě vliv zejména na psychiku. Líbili se mně Slezák, Kohour, Bohačík a Pandula, který měl stejně jako Slezák osm doskoků. Nečas sedm, Kohout šest," upřesnil trenér Zbyněk Choleva.

Orli Prostějov – Sluneta Ústí nad Labem 84:62 (27:16, 43:32, 61:46)

Nejlepší hráč utkání: Pavel Slezák (Prostějov). Nejlepší střelci: Bohačík 16, Pandula a Slezák po 15 – Mitchell 15, Krakovic 11, Steffel 10. Rozhodčí: Matějek, Kurz a Komprs. Fauly: 18:22. Trestné hody: 21/31 – 9/14. Trojky: 3/13 – 3/17. Diváků: 450.

Autor: VLASTIMIL KADLEC