Hned úvod finále patřil favoritovi. Nymburk nechtěl nic podcenit a tak začal hrát ve velmi vysokém tempu. Prostějovským basketbalistům se moc nedařilo procházet výbornou nymburskou obranou. Nakonec se jejich manko vyšplhalo za prvních deset minut na šestnáct bodů.

Druhá čtvrtina ještě zhoršila postavení Hanáků. Nymburk totiž proměnil celkem devět trojek. Největší problémy Orlům dělal Hruban, který z pěti trojkových pokusů proměnil pět. Prostějovu se navíc stále nedařilo v útoku a nakonec odcházel do šatny za stavu 25:55.

Po změně stran naskočil na palubovku jiný Prostějov. Výborný útočný basketbal začal dělat favoritovi značné problémy. Hanáci nastříleli za třetí čtvrtinu víc bodů než v předchozím průběhu utkání. Střelecky se prosazoval především Dušan Pandula. Kouč Nymburku Kestutis Kemzura musel sáhnout po nejsilnější sestavě, aby se s Orly vypořádal.

V závěrečné části se Prostějovu povedlo stáhnout své manko na pouhých deset bodů a drama bylo na světě. Ilievski však nechtěl připustit překvapení a trojkou Nymburk opět od soupeře odpoutal. Favorit tedy opět obhájil zlato. Prostějov naopak poprvé za pět let vybojoval stříbrné medaile.

„Jsem rád, že jsme se dostali do finále. A to jsme v druhé půlce taky zdramatizovali. Nepovedla se nám určitě první půlka, první čtvrtka, kde jsme dostali 30 bodů," povzdechl si prostějovský trenér Zbyněk Choleva a pochválil hru soupeře i svých svěřenců: „Nymburk ukázal svojí sílu. Měl neuvěřitelnou úspěšnost střelby a my jsme to nedokázali zastavit. Naopak nám se střelba nedařila. Až v průběhu druhého poločasu jsme se začali trefovat a nakonec ten zápas i trochu zdramatizovali, protože jsme to stáhli na deset bodů. Musím klukům poděkovat jednak za skvělý výkon proti Pardubicím a neutuchající bojovnost ve druhém finálovém poločase."

Spokojený byl i kouč Nymburka Kestutis Kemzura: „Na začátku, v prvním poločase jsme hráli skvěle, především v obraně. Ve druhém poločase jsme začali jakoby relaxovat, přestali bojovat a nepokračovali ve výkonu z prvního poločasu. Soupeř do toho dal více energie, začal se trefovat. My jsme přestali hrát spolu. Naštěstí jsme se dostali zpět do hry, začali se opět soustředit a dotáhli zápas k vítězství"

Ariete Prostějov – ČEZ Basketball Nymburk 67:91 (13:29; 25:55; 52:67)

Nejlepší střelci: Pandula 17, Švrdlík 12, Bohačík 10, Slezák a Marko po 9, Kratochvíl 6, Nečas a Bratčenkov po 2 – Hruban 25, Rančík 23, Ilievski 14, Mahalbašič 10, Welsch 7, Simmons 6, Massamba 4, Houška 2, Benda, Palyza, Svoboda a Pomikálek 0

TH: 8/7 – 16/11. Trojky: 10 – 14. Doskoky: 26 – 32. Fauly: 21 – 17