Už o víkendu si z Prostějova odvezl debakl 98:57 úřadující slovenský šampion z Nitry. Ten dokázal s domácími držet krok jen ve třetí čtvrtině, v ostatních hluboce zaostával. V dresu Orlů se proti Nitře poprvé představil kanadský pivot Kyle Landry a rovnou si připsal 16 bodů.

„Nitra hrála v první polovině poměrně solidně, ale ve druhé polovině už podle mě fyzicky nestíhali. My jsme hráli tak, jak jsme hrát chtěli. Běhali jsme do rychlých protiútoků a vyzkoušeli jsme si ještě některé taktické věci. Když se nám v lize povede alespoň polovina takových protiútoků, které jsme dnes zahráli, tak to bude velice dobré,“ těšilo kouče prostějovských basketbalistů Petera Bálinta po sobotním utkání.

V zápase s dalším slovenským celkem – Basketbalem Pezinok – už měl k dispozici kompletní kádr, včetně polského rozehrávače Roberta Skibniewskeho, který reprezentoval svoji zemi na nedávno skončeném mistrovství Evropy.

Trenér viděl ve hře i nedostatky

Pezinok vstoupil do utkání sice statečně, ale Prostějov brzy začal dominovat a už po úvodní čtvrtině se ujal vedení 30:19. Další průběh byl pak už jednoznačně v rukou Hanáků a ti nepřipustili žádné překvapení. Rozdíl neustále narůstal až na konečných 106:63. Trenér Bálint přesto nebyl úplně spokojený.

„Naplno jsme hráli jenom pár minut, než jsme soupeře zlomili. Několik minut jsme hráli i dobrou obranu, ale stále to bylo málo. Co můžu chválit, jsou naše rychlé protiútoky, kterých jsme v utkání zaznamenali velké množství,“ uvedl kouč basketbalistů pro jejich oficiální web.

O nadcházejícím víkendu čeká na prostějovský tým turnaj v polské Poznani, který bude zároveň generálkou na první utkání Mattoni NBL v Novém Jičíně.

Během tří dnů se Hanáci postaví třem elitním polským týmům. Nejprve je čeká v pátek Anwil Wloclawek, v sobotu PBG Basket Poznaň a konečně v neděli Polpharma Starogard Gdaňsk.

BK Prostějov - BK SPU Nitra 98:57 (24:14, 49:29, 75:53)
BK Prostějov: Chán 17, Landry 16, Veikalas 15, Dokoupil 12, Lawrence 11, Šležas 8, Hyzy 8, Tóth 7, Krakovič 4.
BK Prostějov - Basketbal Pezinok 106:63 (30:19, 53:30, 79:41)
BK Prostějov: Chán 23, Landry 19, Tóth 13, Hyzy 11, Šležas 11, Krakovič 7, Skibniewski 7, Dokoupil 6, Veikalas 4, Lawrence 3, Zlámal 2.