Z počátku vyrovnaný zápas se zvrhnul v prostějovskou exhibici. Orli, kteří nastoupili s vyprázdněnou marodkou, pár minut před koncem čtvrté čtvrtiny vedli o padesát bodů. „Soupeř byl velice špatný. Ze začátku se ještě drželi, ale jak začali prohrávat o dvacet bodů, tak ztratili koncentraci, přestali hrát a my jsme hráli v podstatě bez obrany. Bylo to pěkné pro diváky, ale pro nás moc ne,“ nebyl zcela nadšený prostějovský trenér Peter Bálint.

Ten mohl dát příležitost kompletní lavičce, dvanáct hráčů si připsalo body, takže do Slovinska se bude Orlům odjíždět v dobrém a sebevědomém rozpoložení. „Před pohárovým zápasem bude aspoň taková dobrá pohoda, že se trefili. Kluci budou mít v hlavách větší jistotu v pohárovém utkání,“ hledal pozitiva Bálint.

Diváci, kteří si v sobotu našli cestu do prostějovské haly, si opravdu přišli na své. Orli, i když nemuseli hrát na sto procent, předváděli skvělé kombinace a basketbalem bavili. Zejména nahrávky Lawrence na smečujícího obra Nicholsona naznačují, že sezona přinese spoustu basketbalových zážitků.

Hosté z Kolína v úvodu dokonce vedli po úspěšných trojkách 14:10, ještě do konce první čtvrtiny domácí otočili na 17:14. Do poločasu vedli Prostějovští již o dvanáct bodů a ve druhé polovině utkání skóre narůstalo pouze na jedné straně, když pod košem kraloval Kanaďan Landry, nejlepší střelec utkání.

V polovině poslední čtvrtiny vedli domácí dokonce padesátibodovým rozdílem 93:43, Kolínští nakonec korigovali na konečných 102:59. Zatímco Orli spokojeně odcházeli do šatny, basketbalisté Kolína ještě za trest museli běhat přes celou délku palubovky.

Prostějovští basketbalisté již v pondělí odjíždějí do Slovinska, v úterý mají na programu dva tréninky, ve středu jeden a poté již veledůležitý souboj o Evropu proti Heliosu Domžale. „Je dobře, že v týmu panuje výborná nálada, ale my musíme zůstat na zemi a koncentrovaní,“ upozorňuje Bálint. „Podstatné je to, co se odehraje ve středu. Musíme být přichystaní na sto procent a uvidíme,“ dodává prostějovský kouč.

BK Prostějov – BC Kolín 102:59(17:14, 39:27, 75:39)

BK Prostějov: Landry 21, Nicholson 15, Veikalas 13, Lawrence 12, Dokoupil 6, Krakovič 6, Šležas 6, Marek 6, Tóth 6, Hyzy 5, Bohačík3, Prášil 3.

Trojky: 12/22 – 7/20, Trestné hody: 16/23 – 12/15.

Miroslav Mazal