Už vstup do utkání se Cholevovým svěřencům podařil. Slezákova trojka nastartovala cestu za výhrou. Hanáci si postupně vytvořili pětibodový odstup, ale domácí se nedali zahanbit a začali své manko pomalu umazávat. Bosák, Soukup a Bažant zařídili srovnání stavu na 18:18. Bosákovým úspěšným trestným hodem se dokonce Děčín dostal do jednobodového vedení.

Domácí basketbalisté si minimální odstup udržovali prakticky i po celou druhou část. Vedli až o jedenáct bodů, ale ani to nebyl pro hosty nepřekonatelný problém. Hanáci se totiž do poločasu dostali opět dovedení. Zásluhu na tom měl především Pavel Slezák. Kratochvíl v samotném závěru čtvrtiny stanovil poločasový výsledek na 42:40. Od této chvíle si už Orli výhru vzít nenechali.

Po změně stran patřila palubovka hostujícímu družstvu. Díky Švrdlíkovi a Pandulovi vedli až o jedenáct bodů. Soukup s Bažantem sice kladli odpor a ještě své manko snížili, přesto dorovnat se jim už nepovedlo. Maximem bylo snížení rozestupu jen na pět bodů, což zařídil Venta.

Do závěrečné desetiminutovky vstupovali za stavu 60:55 a byli odhodlání si své vedení udržet. To se také podařilo. Kohout okamžitě proměnil dva koše. Dařilo se i Nečasovi, a tak nakonec Orli zvítězili 72:66 a vezou si domů velmi cenný děčínský skalp.

„Bylo to tvrdé utkání, ve kterém jsme naštěstí nepodlehli děčínské hře," pochvaloval si prostějovský kouč Zbyněk Choleva a pokračoval v komentáři: „Určitě rozhodla druhá čtvrtina, kde jsme stáhli soupeřův odstup a na začátku třetí části jsme si vytvořili náskok, který jsme už uhlídali."

Choleva také pochválil své svěřence: „Nám se hlavně podařilo zlepšit doskok. Hrát v Děčíně po tak dlouhé cestě je vždy těžké a jsem jen rád, že jsme zvítězili. Navíc jsme jim vrátili porážku z naší palubovky," připomněl Choleva a nastínil i své přání do příštího týdne: „za týden nás čeká čtvrtfinále Českého poháru, přes které musíme projít. Snad si tam přeneseme, něco ze středečního duelu."

DĚČÍN – ARIETE PROSTĚJOV 66:72 (19:18, 42:44, 55:60)

Nejvíce bodů: Soukup 13, Houška 12, Venta 11 – Slezák 22, Nečas 11, Kohout 10. Rozhodčí: Vondráček, Znamínko, Baloun. Fauly: 26:23. TH: 22/17 – 33/24. Trojky: 5:4.