"Pochopitelně mě těší, že se nám po porážce v Jindřichově Hradci podařilo zvítězit. Nebylo to ale snadné. Chtěli jsme vstoupit do zápasu dobře v obraně a to se nám zrovna příliš nepovedlo," řekl po utkání prostějovský kouč Zbyněk Choleva.

Prostějov se tak v první čtvrtině teprve rozehříval a prohrál ji 20:23. Podobný scénář mělo i dějství druhé a do kabin se šlo za stavu 43:45 pro hostující z USK Praha.

Po přestávce ale nastoupilo na palubovku jiné prostějovské mužstvo. „Zlepšení pod vlastním košem přišlo hlavně po přestávce. Dařilo se nám držet mírný náskok, v důležitém okamžiku se z dálky trefil Palyza a Dokoupil. To nám přineslo rozhodující náskok a klid do koncovky," odhalil Choleva.

Prostějov tak ve druhé polovině soupeře smetl a nakonec vyhrál o patnáct bodů. Zásluhu na tom měl i nejlepší střelec Orlů Lukáš Palyza s 19 body, ale jinak mužstvo odvedlo kolektivní výkon.

„Dobře hrál Lukáš Palyza, v obraně byl cítit Max Kulon, své odvedl Honza Tomanec nebo Michal Norwa. Fyzicky šlo o těžký zápas, výhra má velkou cenu," těšilo prostějovského lodivoda.

Opačné pocity prožíval trenér USK Praha Mirsad Alilovič. „Nemůžu být spokojený. Hráli jsme slušně jenom deset minut. Pak se nám prostě vybily baterky. Chyběla nám energie. Nebylo to dobré ani v útoku, ani v obraně. Zaostávali jsme na doskoku. Prostějov získal čtyřiačtyřicet doskočených míčů a to je hodně velké číslo. To pak nejde vyhrát," zlobil se.

Prostějov – USK Praha 75:60 (20:23, 43:35, 55:50)

Nejvíce bodů: Palyza 19, Tomanec 14, Norwa 13, Souček 12 – Šafarčík 21, Feštr 13, Michal Mareš 9.