Skóre utkání otevřel dvěma zdařilými trestnými hody Nečas, hosté z Prahy se dlouho překonávali v nezdařených střeleckých pokusech, 
a tak se Šafarčík trefil, až když vedli Orli už 12:0.

Mrviš pak zaznamenal první prostějovskou trefu za tři body a pražští vysokoškoláci se znovu střelecky zapsali až za stavu 21:2.

První čtvrtinu vyhráli prostějovští Orli o dvacet bodů 
a v hale snad nebylo pochybujícího jedince o tom, který ze soupeřů předvánoční basket vyhraje.

Druhou čtvrtinu otevřeli střelecky hosté, ale Tomanec odpověděl košem za tři body na 33:12.

Trojkami se následně zviditelnili i Marko a pražský Slavík.

Divákům se líbila i rychlá a pohledná útočná akce dvojice Marko – Slezák, která končila košem na 48:24. Druhou čtvrtinu už vyhráli Prostějované jen 20:18.

Když začala druhá polovina zápasu, házeli Pražané dlouho k prostějovskému koši míče bez úspěchu. Jednalo se 
o víc než desítku nezdařených pokusů a následoval brejk Tomance s Mrvišem a trefa na 52:28. Mrviš pak přidal trojku, Orlům vyšel i další brejk dvojice Mrviš – Marko a třetí čtvrtinu vyhráli 19:15.

Závěrečná čtvrtina utkání probíhala s otázkou, zda se Orlům podaří dosáhnout na stovku nastřílených bodů.

Diváci se nedočkali, ale hra přinesla další zajímavosti. Necelých pět minut před závěrem se vyfauloval pražský Šafarčík a na tříbodový hod pražského Slavíka odpověděl stejně úspěšným hodem domácí Slezák, ten ale téměř od poloviny hrací plochy!

„Byl to náš nejhorší výkon 
v dosavadních podzimních zápasech o body v Kooperativa NBL," musel po utkání zklamaně konstatovat trenér Pražanů Mirnad Alilovič.

„Moji svěřenci se asi již viděli na Vánocích u svých rodin, jinak si to nedovedu vysvětlit. Zejména začátek jsme měli strašný, rozhodnuto bylo vlastně už po první čtvrtině střetnutí. 
V průběhu celého duelu jsme nadělali rekordní počet ztrát míčů, sedmadvacet, a tak jsme se převážně bránili útočícím Orlům, kterým k vítězství gratuluji."

„Jsem rád, že budeme Vánoce slavit v pohodě," usmíval se kouč mužstva Ariete Prostějov Zbyněk Choleva.

„Náš výkon byl dnes velmi dobrý, vstoupit do utkání jsme nemohli lépe. Měli jsme víc energie, v obraně jsme byli aktivní. Zahráli si všichni naši hráči z lavičky, poněkud jsme odčinili prohru v Kolíně, ale ztráty se samozřejmě počítají. Před tímto zápasem jsme dva dny odpočívali pro drobná zranění a virózy a odpočinek hráčům zřejmě prospěl. Po vánoční přestávce začneme trénovat 27. prosince, protože den před Silvestrem budeme hrát 
o body v NBL v Brně," připomněl následující program Orlů trenér Choleva.

ARIETE PROSTĚJOV – USK PRAHA 87:58 (30:10, 50:28, 69:43)

Nejlepší hráč utkání: Marko (Ariete Protějov). Nejlepší střelci: Marko 13, Tomanec 12, Slezák 11, Nečas a Mrviš po 10 – Peterka a Mareš po 11, Šafarčík 10. Rozhodčí: Matějek, Znamínko a Jedlička. Fauly: 19 – 28. Trestné hody: 21/26 – 9/12. Trojky: 8/23 – 5/10. Diváků: 400.

Autor: VLASTIMIL KADLEC