„Všichni, kdo přišli na Folimanku, viděli skvělý zápas,“ potvrdil americký kouč ve službách USK Kenneth Scalabroni. „Oba týmy tvrdě a dobře bránily. Zároveň se jim i dařilo v útoku, kde proměňovaly, a tím padlo i hodně bodů,“ zhodnotil průběh utkání.

Za delší konec od začátku tahali Orli, kteří si dokázali na začátku třetí čtvrtiny vypracovat desetibodové vedení. Domácí jim ale v závěru pořádně zatopili, několikrát se dostali do vedení, zkušený Prostějov ale dokázal utkání dovést do vítězného konce.

„Nechali jsme rozstřílet Votroubka, který byl k nezastavení, stejně jako všichni střelci USK,“ prohlásil po zápase trenér Prostějova Zbyněk Choleva. „Měli jsme problémy až do konce utkání. Sice jsme o pár bodů vedli, ale nikdy to nebylo tak, abychom se mohli uklidnit a vydechnout si. Hráli jsme pořád na plný plyn, ale přesto jsem si představoval lepší výkon,“ dodal Choleva.

Střelecky Hanáky v utkání táhla zejména trojice Travis Petersen (19 bodů), Jamar Smith (19) a Arvydas Eitutavičius (17). V následujícím týdnu hrají Orli dvakrát doma – ve středu hostí Ostravu a v pátek v repríze posledního finále mistrovský Nymburk.

USK Praha – Prostějov 81:86 (26:27, 39:47, 60:62)

Nejvíce bodů: Votroubek 29, Hruban a Sedmák po 19 – Peterson 19, Smith 19, Eitutavičius 17, Cadri-Nicholson 12. Rozhodčí: Macela, Vrážel, Kučera. Trestné hody: 20/16 – 20/18. Fauly: 19:20. Trojky: 11:10.