„Příprava trvá už třetí týden. Byli jsme i na soustředění v Novém Jičíně, které proběhlo bez jakýchkoliv problémů. Mohlo být jen trošku tepleji. Momentálně posilujeme fyzičku. Tým je kompletní až na Kamila Švrdlíka, který je s reprezentací v Belgii a Jarda Prášil se zotavuje ze zranění achillovky," prozradil kouč Orlů Zbyněk Choleva.

Basketbalisté se už po dovolené těšili na palubovku a na začátek sezony.

„Není těžké kluky motivovat. Všichni se už těší na balon a na hru. Navíc máme za sebou velký úspěch, takže je tu i skvělá motivace pro nadcházející ročník. Je jasné, že letos budeme více sledovaní a i proto se chceme svědomitě připravit," zdůraznil Zbyněk Choleva.

Přípravu nezhatila ani nepřítomnost hlavní opory týmu Kamila Švrdlíka. „Kamil nás přijel navštívit před odletem do Belgie. Potrénoval s námi. Už se těšíme, až bude u týmu, ale momentálně se připravujeme fyzicky, což on má zvládnuté. Doufáme, že se na mistrovství Evropy předvede v dobrém světle a tu dobrou atmosféru pak převede i k nám do mužstva," směje se kouč Orlů.

Složení prostějovského mužstva bude prakticky stejné jako v loňském roce. Všichni vicemistři zůstávají. „Jsem určitě rád, že kluci v Prostějově zůstali. Tento tým se totiž probojoval do finále, a to i přes obrovské problémy. Předvedl super výkon, což je i zárukou pro kvalitu v nadcházející sezoně. Nevím, jestli je vůbec možné něco podobného zopakovat, ale pokusíme se o to," slíbil Choleva.

Kromě loňských hrdinů se mohou fanoušci těšit i na dvě nové posily, a to exnymburského Radka Nečase a Jana Kratochvíla ze slovenského Komárna.

„Tým je navíc silnější o dva podkošové hráče. Radek Nečas v Prostějově už působil. Je to zkušený pivot a obránce. Jeho úkol nebude dávat obrovský počet bodů, ale naopak bránit. Jeho zkušenosti mohou jen pomoct i v kabině a myslím si, že už nyní do týmu skvěle zapadl," řekl Choleva a neopomněl představit ani druhou posilu: „Jan Kratochvíl je menší pivot, který má výbornou střelbu ze střední vzdálenosti a z trojkového postavení. Je to pevný hráč, který se nenechá odstrčit, tedy přesně to co potřebujeme. Budeme mít čtyři pivoty, což je nutnost ve chvíli, kdy se budou hrát zápasy ve středu a v sobotu."

Orli vyběhnou poprvé na palubovku už v pátek v 18. hodin proti slovenské Prievidze.