Prostějovští Orli do osmifinálové skupiny Vyzývajícího poháru vstoupili domácí prohrou s Oostende 66:74. Proto musejí v Belgii zabrat a pokusit se domácí zaváhání odčinit. Pokud možno výhrou o devět bodů.

„Z hlediska myšlenek na postup je to pro nás zásadní utkání,“ říká trenér Orlů Peter Bálint, jehož tým má ve skupině po polovině odehraných utkání jednu výhru a dvě porážky.

Na Oostende, které má zatím stoprocentní bilanci, se těžko hledá recept. „Musíme začít dobrou obranou, která je pro nás alfou a omegou. V pohárech jiná cesta není, jenom přes obranu. Málo kdy se podaří někomu soupeře přestřílet. My jsme se o tom přesvědčili v Zadaru, kde jsme dali devadesát bodů, ale bylo to málo,“ konstatoval Bálint.

BC Telenet Oostende figuruje v tabulce skupiny L na první pozici. Kromě skalpu Prostějova si belgický celek ještě připsal výhru v Zadaru a doma s Krasnodarem.

Na Hané se Oostende prezentovalo neprostupnou obranou i výbornou střelou z větší vzdálenosti. „Věřím, že už nás soupeř tak nepřekvapí, jako v prvním ukázní, kdy byli hráči Oostende velmi úspěšní při trojbodových střelách,“ říká Bálint.

Tým prostějovských soupeřů sází na početnou americkou kolonii. Kromě šesti Američanů v týmu Oostende najdete i Srba, Kamernunce, Nigérijce či Bosňana.

„Rozhodně víme, kde je jejich největší síla. Myslím, že jsou hratelní a taky se jim zápas nemusí podařit, tak jako se to stalo nám,“ věří Bálint.

Oostende bude chybět Lojeski

Orlům by mohla hrát do karet možná absence nejlepšího střelce soupeře Matta Lojeskiho, který nenastoupil ani v posledním utkání belgické ligy. „I beze mě je náš tým lepší, než Prostějov,“ říká Lojeski na klubovém webu Oostende.

„V Prostějově jsme s výjimkou druhé čtvrtiny byli lepší ve všech herních činnostech. Na domácí palubovce by to mělo být stejné,“ domnívá se Lojeski.

Prostějovští Orli se na zápas připravují již více než týden a věří, že si dokáží porazit s jejich věhlasnou obranou. „Víme, jakým způsobem do nich máme hrát. Měli jsme tréninkový týden, během kterého jsme měli devět tréninkových jednotek, cože je hodně a hráči na to nejsou zvyklí. Věřím, že to co natrénovali, předvedou i v zápase v Oostende,“ říká Bálint.

Do Belgie výprava Orlů zamířila letecky v pondělí ráno. V přístavním městě bude v úterý v podvečer chtít předvést jeden ze svých nejlepších výkonů, třeba jako tomu bylo v posledním domácím zápase EuroChallenge Cupu s Krasnodarem. Zápas v Belgii začíná ve 20.30.

MIROSLAV MAZAL

Prostějovský deník|Propagujte i svojí stránku