Orli se po poháru vrátili výhrou, Ostravu přehráli o 24 bodů

Ostrava, Prostějov – Basketbalisté Prostějova porazili v utkání 37. kola Ostravu na její půdě 81:57. Vstup do utkání sice vyšel lépe domácí Nové Huti, Prostějov se ale zaskočit nenechal, vývoj zápasu brzy otočil a nakonec jej dovedl k vítězství.

24.3.2010

Prostějovští Orli proti NH OstravaFoto: DENÍK/Martin Dostál

Duel mezi Ostravou a Prostějovem se odehrál ve stínu velkého návratu domácího pivota Rostislava Uhlíře, který se na palubovku vrátil po úspěšném boji se zákeřným onemocněním.

Ve svém prvním zápase po deseti měsících odehrál přes třináct minut, zaznamenal čtyři body a dva obranné doskoky.

V úvodu střetnutí se podařilo domácímu týmu, který již prakticky nemá šanci na postup do play-off, svého favorizovaného soka zaskočit a po pěti minutách vedli svěřenci kouče Zdeňka Hummela 14:7.

Pak ale přišla v rozmezí čtyř a půl minuty patnáctibodvá šňůra hostů a Orli rázem vedli o osm bodů. Své vední pak hosté až do konce čtvrtiny udrželi a po první části hry na světelné tabuli svítilo skóre 21:27.

Začátek druhého dějství patřil Prostějovanům, kteří během pouhé minuty a půl zvýšili svůj náskok na 13 bodů. Nevydařený vstup do druhé čtvrtiny však domácí celek nezaskočil. Ostrava postupně svou ztrátu umazávala, a po dvojce Hooda v 18. minutě Orli vedli už jen o pět bodů.

Úvodní minuty druhého poločasu žádný velký zvrat ve vývoji utkání neznamenaly. Ostravě se stále dařilo držet s týmem kouče Bálinta krok a Hanákům se dlouho nevedlo od soupeře utrhnout. To se však v závěru třetí čtvrtiny přeci jen změnilo. Orlům se podařilo během necelé minuty a půl nastřílet Ostravnům osm bodů, zatímco domácí se nezmohli ani na jeden.

Prostějov tak získal klíčový šestnáctibodový náskok a v posledním čtvrtině jim stačilo už pouze udržovat své klidné vedení. Naopak domácí se v závěrenčné části hry střelecky trápili a Orli nakonec dokráčeli k jednoznačné výhře 81:57.

NH Ostrava – BK Prostějov 57:81

Čtvrtiny: 21:27, 16:15, 11:22, 9:17. Rozhodčí: Paulík, Vrážel, Matějek. Trestné hody: 10/7 – 24/19. Fauly: 22:16. Trojky: 6:4. Doskoky: 25:26.

NH Ostrava: Burke 14, Mitchell 7, Palát 1, Palyza 7, Hood 6, Stuchlý 9, Číž 0, Gniadek. 2, Zbránek 2, Černoch 0, Stehlík 5, Uhlíř 4. Trenér: Zdeněk Hummel.

BK Prostějov: Veikalas 18, Tóth 6, Chán 11, Skibniewski 15, Dokoupil 3, Hyzy 2, Veselovs 6, Krakovič 0, Landry 19, Zlámal 1. Trenér: Peter Bálint.

Autor: Martin Dostál

24.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 90 Kč Provozní zámečníci, údržbáři PROVOZNÍ ZÁMEČNÍCI. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VYHRAZENO PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM. Osobní kontakt po tel. domluvě p. Bartošková tel. 725 465 621 (v době 7:00-12:00 hod.) nebo e-mail bartoskova@mpv97.cz. Zkušenosti v oboru a svářečský průkaz podmínkou. Zkrácený pracovní úvazek, mzda až 81,- Kč/hod. dle zkušeností a dle dosažené kvalifikace. PD: Po-Pá v době 7:00-12:00hod.(možnost úpravy). Smlouva na dobu určitou s možností prodloužení.. Pracoviště: Mechanika prostějov 97, družstvo, Budovcova, č.p. 4091, 796 01 Prostějov 1. Informace: Dana Bartošková, +420 725 465 621. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 110 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) ZEDNÍCI / BETONÁŘI. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 110 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: Nástup možný ihned. Osobní kontakt po tel. domluvě pan Hubáček tel.: 602 516 762. Hledáme zedníky/betonáře pro zemědělskou, průmyslovou a občanskou výstavbu. Požadavky: vyučení v oboru zedník, praxe v oboru, zdravotní způsobilost (i práce ve výškách), spolehlivost, zodpovědnost, ŘP sk. B výhodou. Nabízíme prémie. Pracoviště: Morava - dle zakázek. Pracoviště: Hanácké stavby, spol. s r.o., Čs. armádního sboru, č.p. 14, 798 11 Prostějov 6. Informace: Milan Hubáček, +420 602 516 762. Výroba - Výroba Montér 14 900 Kč Montéři a opraváři silnoproudých elektrických vedení Elektrikáři - silnoproud. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Nástup ihned. Kontakt: Stárek Ladislav, tel.: 731 652 229, e-mail: starek.lad@seznam.cz. Požadavky: vyučení v oboru, vyhl. 50/78 Sb., § 5, praxe v oboru. Náplň práce: jedná se o silnoproudé instalace na území ČR (doprava zajištěna). PD: Po-Pá 40 hod. týdně. Zaměstnanecké výhody: prémie dle osobního ohodnocení, proplácení přesčasů.. Pracoviště: Elektromont jhls s.r.o., Chmelnice, č.p. 145, 798 52 Konice. Informace: Ladislav Stárek, +420 731 652 229. Výroba - Výroba Obsluha strojů 12 000 Kč Kovodělníci, strojírenští dělníci a pracovníci v příbuzných oborech STROJÍRENŠTÍ DĚLNÍCI - PÁSKOVAČI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup ihned. Požadavky: min. základní vzdělání, vyučení ve strojírenském oboru výhodou. PD: Po-Pá 6:00-14:00, 14:00-22:00; 22:00-6:00 hod. Náplň práce: Kontrola navíjení drátu na cívku, zapáskování navinutého drátu, rozebrání a složení cívky a řádné označení svitku. Možnost prodl. smlouvy na dobu neurčitou. Osobní schůzka po emailové domluvě halouzkova@annahutte.cz. Místo výkonu práce: Dolní 3137/100, Prostějov.. Pracoviště: Železárny-annahütte, spol. s r.o., Dolní, č.p. 3137, 796 01 Prostějov 1. Informace: Andrea Halouzková, .