Duel mezi Ostravou a Prostějovem se odehrál ve stínu velkého návratu domácího pivota Rostislava Uhlíře, který se na palubovku vrátil po úspěšném boji se zákeřným onemocněním.

Ve svém prvním zápase po deseti měsících odehrál přes třináct minut, zaznamenal čtyři body a dva obranné doskoky.

V úvodu střetnutí se podařilo domácímu týmu, který již prakticky nemá šanci na postup do play-off, svého favorizovaného soka zaskočit a po pěti minutách vedli svěřenci kouče Zdeňka Hummela 14:7.

Pak ale přišla v rozmezí čtyř a půl minuty patnáctibodvá šňůra hostů a Orli rázem vedli o osm bodů. Své vední pak hosté až do konce čtvrtiny udrželi a po první části hry na světelné tabuli svítilo skóre 21:27.

Začátek druhého dějství patřil Prostějovanům, kteří během pouhé minuty a půl zvýšili svůj náskok na 13 bodů. Nevydařený vstup do druhé čtvrtiny však domácí celek nezaskočil. Ostrava postupně svou ztrátu umazávala, a po dvojce Hooda v 18. minutě Orli vedli už jen o pět bodů.

Úvodní minuty druhého poločasu žádný velký zvrat ve vývoji utkání neznamenaly. Ostravě se stále dařilo držet s týmem kouče Bálinta krok a Hanákům se dlouho nevedlo od soupeře utrhnout. To se však v závěru třetí čtvrtiny přeci jen změnilo. Orlům se podařilo během necelé minuty a půl nastřílet Ostravnům osm bodů, zatímco domácí se nezmohli ani na jeden.

Prostějov tak získal klíčový šestnáctibodový náskok a v posledním čtvrtině jim stačilo už pouze udržovat své klidné vedení. Naopak domácí se v závěrenčné části hry střelecky trápili a Orli nakonec dokráčeli k jednoznačné výhře 81:57.

NH Ostrava – BK Prostějov 57:81

Čtvrtiny: 21:27, 16:15, 11:22, 9:17. Rozhodčí: Paulík, Vrážel, Matějek. Trestné hody: 10/7 – 24/19. Fauly: 22:16. Trojky: 6:4. Doskoky: 25:26.

NH Ostrava: Burke 14, Mitchell 7, Palát 1, Palyza 7, Hood 6, Stuchlý 9, Číž 0, Gniadek. 2, Zbránek 2, Černoch 0, Stehlík 5, Uhlíř 4. Trenér: Zdeněk Hummel.

BK Prostějov: Veikalas 18, Tóth 6, Chán 11, Skibniewski 15, Dokoupil 3, Hyzy 2, Veselovs 6, Krakovič 0, Landry 19, Zlámal 1. Trenér: Peter Bálint.