Severomoravané sice zvítězili třikrát za sebou, avšak na hřišti Prostějova jakoby vypli. Orli si vytvořili na hosty náskok již během prvního poločasu, když Nové huti nasázeli padesát bodů.

Prostějov držel zkrátka hned od startu utkání hostujícího Paintera, jemuž se nepodařilo prosadit ani v situacích jeden na jednoho. Během první desetiminutovky se o trhák postaral Michal Norwa svými šesti body a Prostějov tak šel do druhé čtvrtiny za stavu 29:19.

A tlak neustával. Již ve 13. minutě svítilo na výsledkové tabuli skóre 37:22. Ve druhé části zářil hlavně Roman Marko. Třicetiletý slovenský rozehrávač si připsal do poločasu šestici asistencí a rozkládal defenzivu Ostravy jako stavebnici.

Ani po změně stran nedokázali hosté nabrat druhý dech. Nová huť nepřidala do konce utkání ani jednu trojku a Prostějov si s ní pohrával velmi lehce.

Po čtyřiceti minutách tak skončilo 15. kolo NBL úspěšně pro Orli. Před kamerami České televize sytil koš soupeře nejvíce domácí Slezák, jenž nastřílel dvacítku. Devatenácti body přispěl k výhře Hanáků Jacobs a třinácti Michal Norwa.

„Nechtěli jsme pustit Prostějov do hry a to se nepovedlo, už za poločas jsme dostali padesát bodů. S takovou obranou nemůžeme vyhrát nikde, natož v Prostějově," řekl trenér Ostravy Dušan Medvecký.

„Jsme rádi za vítězství, které se zrodilo v obraně. Byli jsme také úspěšní v útoku, vycházel nám pick-and-roll a následně střelba z dálky," konstatoval po zápase kouč Prostějova Zbyněk Choleva.

Jeho svěřence čeká již v sobotu duel na palubovce posledního mmCité Brno.

Orli Prostějov – NH Ostrava 86:63 (29:19, 21:20, 17:10, 19:14)

Nejvíce bodů Prostějova: Slezák 20, Jacobs 19, Norwa 13, Souček 10, Sehnal 9, Dokoupil 8, Kulon 4, Novák 3