Skóre utkání otevřel už po pěti vteřinách hry hostující Pavel Novák, domácí Radoslaw Hyzy vzápětí vyrovnal, ale Opavští šli následně do vedení 4:10.

Když ale potom domácí Petr Dokoupil odpověděl na předchozí tříbodový zásah Ondreje Šošky také trojkou, domácí Orli se vzchopili a v krátkém časovém úseku otočili úspěšnou šňůrou až na 20:11.

Vše nasvědčovalo tomu, že další průběh boje už bude domácí favorit utkání zvládat bez problémů, ale nebylo vše tak jednoznačné.

Za stavu 20:13 se hrálo delší dobu bez úspěšných střeleckých zásahů a Orli, uspokojeni náskokem, pokračovali poněkud ležérním přístupem. Opavští toho využili a do konce první čtvrtiny stáhli vedení jakoby usínajícího soupeře na pouhé tři body.

Do druhé čtvrtiny vstoupil Prostějov bodovým únikem až na 36:24, pomáhaly i tříbodové trefy. Hostující trenér zvolil oddechový čas a jeho svěřenci potom stáhli vedení hanáckého celku na rozdíl sedmi bodů. Ten pak znovu přidal a v polovině utkání vedl 48:35. Do přestávky byl nejlepším střelcem Prostějova s deseti body Andrius Šležas, z Opavanů se čtrnácti Ondrej Šoška.

V poklidném průběhu třetí čtvrtiny zvyšovali prostějovští Orli své vedení o další body, dosáhli až dvacetibodového náskoku, ale následně začali opět ztrácet koncentraci, zejména v činnosti obranné.

Nakonec vyhrál vysoký favorit utkání třetí část hry o pouhý jediný bod a závěrečnou dokonce o bodík prohrál. To proto, že v poslední čtvrtině ležérnost Orlů vyvrcholila. Čtyři minuty před koncem utkání už vedli jen o sedm bodů a Severomoravané tak ještě dokázali duel zdramatizovat. Ve střelbě už ale potom hledali přesnost marně, domácí naopak trefovali a Robert Skibniewski uzavřel v závěru zápasu svou trojkou počet prostějovských bodů na rovnou stovku. V průběhu poslední čtvrtiny musel odejít předčasně ze hry pro pět svých faulů opavský Pavel Novák.

Bálint: Jeden čekal na druhého, co vymyslí

Prostějovský trenér Peter Bálint po utkání spokojený nebyl.

„Dobře jsme nezačali, skřípalo to zejména v obranné fázi. Na chvíli pak nastalo zlepšení, ale přišel další výpadek. Jeden čekal na druhého co vymyslí, v obranné činnosti chybělo větší soustředění a přesnost. Inkasovat 87 bodů v takovém utkání je špatné, jsem rád, že jsme to dovedli do vítězného konce. Něco podobného jsem očekával, po překvapivém vítězství v Novém Jičíně nastala v kolektivu obrovská eufórie a mně se ji zřejmě nepodařilo uzemnit. Nemělo by se stávat, že silného zvládneme a se slabším budeme mít těžkosti, uvedl kouč. Orlů.

„Zejména v polovině utkání jsme hráli bojácně, chyběla psychická síla,“ vyčítal na tiskové konferenci po utkání svým hráčům opavský kouč David Klapetek.

„Že to bylo zbytečné, to si dokázali před závěrem střetnutí, kdy dokázali vedení Prostějova ještě ohrozit. Slýchám, že máme na začátku soutěže hned samé těžké soupeře, že nám los nebyl příznivý. Takové výmluvy odmítám, nechci, abychom se za něco takového schovávali!“

BK Prostějov – BK Breda Weinstein Opava 100:87 (22:19, 26:16, 21:20, 31:32)

Rozhodčí: Dolinek, Kurz, Kapaňa. Fauly: 21 – 27. Trestné hody: 36/27 – 21/14. Trojky: 8 : 8. Doskoky: 33 – 31. Diváků: 1100.

Nejlepší hráč: Andrius Šležas.

Prostějov: Lawrence 5, Šležas 16, Veikalas 11, Tóth 7, Chán 20 (6 doskoků), Skibniewski 11, Dokoupil 3, Hyzy 9, Leško 5, Landry 11 (6 doskoků), Prášil 2

Opava: Štec 19 (7 doskoků), Kratochvíl 9, Dygrýn 8, Čarnecký 4, Blažek 0, Šoška 23 (7 doskoků), Douša 5, Vaňák 0, Novák 7, Šiřina 12.