Hned do první čtvrtiny vstoupili aktivněji domácí a snažili se favoritovi co nejvíce odskočit. To se Ústi podařilo už zkraje, kdy vedlo 6:0. Prostějov se ale brzy začal dotahovat a tři minuty před koncem desetiminutovky již vedl 14:12, ale Sluneta svůj boj o cenné body nevzdávala a opět hostům odskočila o dva body a vyhrála tuto část 21:19.

Prostějovský Bratčenkov ale svým dvoubodovým košem vyrovnal hned na počátku druhé čtvrtiny. Nerozhodné skóre se udržovalo až do stavu 28:28, kdy poprvé nastoupili hosté. Pandula, Kohout a Švrdlík se postupně prosadili a získali pro Prostějov pětibodový náskok, ten ještě z trestných hodů navýšil Venta. Orlům se dařilo i nadále, Markův koš znamenal již devítibodovou propast mezi oběma mužstvy. Domácím se sice podařilo hrozivé manko ztenčit, ale i tak podlehli v prvním poločase 39:44.

Absolutní dominanci na soupeřově palubovce prokázali Orli hned po přestávce. Během tří minut dokázaly svůj náskok zvýšit z pěti bodů na dvacet. Očividně zmatení hráči Ústi nemohli nalézt žádný účinný lék na prostějovskou hru a hlavně přesnou střelbu. Dařilo se i hostující obraně, která pravidelně odebírala domácím míče. Až do konce čtvrtiny se Sluneta nezmohla navíc než korigovat hodnotu svého manka, ale ani to se jí nepodařilo. Prostějov po třetí desetiminutovce vedl jasně 73:50.

Počátek poslední části patřil především Ústí, dokázalo dát osm bodů a Orlům nedovolilo žádný. Svěřenci trenéra Cholevy si ale nenechali svůj náskok již vzít. Čtyři minuty před koncem, prakticky už za jasného stavu, fauloval Horák Ventu, a to tak nešťastně, že prostějovský basketbalista zůstal ležet bez hnutí na zemi. S podezřením na poranění krční páteře jej za potlesku diváků musela odvést záchranka. Po vynucené přestávce probíhal konec zápasu již v poklidu. Ani jeden tým se již výrazně nehrnul do útoku, a tak si Orli vezou z Ústí nad Labem výhru 91:76, ale bohužel také přišli o Ventu.

„Jsme rádi, že vezeme dva body. Myslím si, že kromě první čtvrtiny jsme byli lepším týmem. Hlavně v třetí části se nám dařilo jak v obraně tak v útoku. Vytvořili jsme si třiadvacetibodový náskok, z tohoto pohledu jsem spokojen," chválil své svěřence Zbyněk Choleva a okamžitě dodal: „Bohužel došlo k zranění Venty. Horák jej přimáčkl k zemi a vypadá to na pohmožděnou krční páteř.Naštěstí může pohybovat i nohama i rukama, ale musela jej odvést záchranka, na kterou jsme čekali nekonečných dvacet minut. Snad to nebude nic vážného, zrovna se nám doléčil s kolenem a hned přišlo další zranění."

Sluneta Ústí nad Labem – BK Prostějov 76:91 (21:19, 39:44, 50:73)

Nejlepší střelci: Ličartovský 18, Horák 16, Hrubý 11 – Marko 19, Dufault 18, Kohout 13. Rozhodčí: Macela, Baloun, Linhart. Fauly: 22:21. Trestné hody: 19/27 – 17/25. Trojky: 3/10 – 10/30. Doskoky: 31 – 38.

BK Orli Prostějov: Pandula 10, Bratčenkov 11, Venta 5, Dufault 18, Marko 19, Švrdlík 10, Slezák 5, Kohout 13, Prášil. Trenér: Zbyněk Choleva.