Získali stříbrnou příčku, když ve finále hodně potrápili Nymburk. Ale pohár už je minulostí, teď se Orli vracejí do ligové reality. Ve středu hrají doma proti Ústí nad Labem a to už by měla přijít výhra. Soupeř BK totiž prohrál 22 utkání v řadě.

„V poháru jsme se zvedli a chceme potvrdit pohodu i v ligovém utkání. Proti Ústí nám nejde pouze o to vyhrát, ale také chceme potěšit naše fanoušky,“ řekl trenér BK Prostějov Miroslav Marko. „Vítězstvím chceme potvrdit třetí místo, pod které bychom neradi klesli,“ podotkl Marko.

Zranění zad trápí rozehrávače Mobida Niakateho. Naopak ve stoprocentním stavu už pomalu je pivot Alexandar Bojič. „Věřím, že nás pohár nakopl a zbytek základní části odehrajeme výborně. A získáme tak potřebnou pohodu před play-off,“ řekl Marko.

„Prostějov má obrovskou sílu v podkošových hráčích a v útoku při doskocích. To si musíme pohlídat,“ má jasno trenér Ústí Jan Šedivý, jehož tým z posledních 14 vzájemných zápasů neporazil Orly ani jednou. „Nebudeme si nic namlouvat, nevěřím, že bychom u nich mohli zvítězit. Cílem bude uhrát slušný výsledek,“ potvrdil Šedivý.