Jeho svěřenci sice překvapovali Hanáky rychlými brejky, avšak hosté si šňůrou 9–2 během druhého dějství zajistili vedení 48:39. Tuři sice tlačili na více místech a dotáhli se na Prostějov pouze na rozdíl šesti bodů, přesto až do poslední čtvrtiny nedokázali vyrovnat.

O parádní výsledek Orlů se postaralo hlavně duo Marko – Palyza, které svojí kanonádou zajistilo středomoravskému týmu konečné vítězství. Oba dohromady získali dvaapadesát bodů, Palyza se díky tomu probojoval i mezi nejúspěšnější střelce 10. kola NBL.

Hosté si připsali i nevídanou efektivitu na svitavské palubovce. Střelbu na koš ovládli počtem osmatřiceti vypálených míčů za tři body, z nichž celkem patnáct rozvlnilo síťku basketbalového ko­še.

„Jsme rádi za vítězství. Myslím, že jsme mu šli naproti. Hlavně tím, že jsme málo ztráceli míče. Do poločasu to bylo pět, dohromady pak třináct. Za tohle jsem rád, protože to číslo míváme větší a stojí nás lepší hru. Druhý faktor byl, že jsme se trefovali z dálky," řekl pro klubový web lodivod Orlů Zbyněk Choleva.

Jeho protějšek Lubomír Růžička soupeři gratuloval, zároveň přiznal, že Prostějované byli daleko sehranější.

„Byli mnohem kompaktnější. My jsme udělali spoustu individuálních a týmových chyb, jak na útočné, tak na obranné polovině. Musím říct, že se divákům dnešní basket asi musel líbit, protože Prostějov předvedl kvalitu," uznale pokyvoval trenér Turů.

„My jsme dali 82 bodů, což je sice pěkné číslo, ale klíčem k utkání by byla chytřejší hra na obranné polovině. To se nám dařilo ve třetí čtvrtině. Bohužel jsme se pak zase vrátili do starých kolejí," uzavřel Růžička.

Prostějovští basketbalisté drží v české nejvyšší soutěži čtvrté místo se šestnácti body, čtyři body pak ztrácejí na vedoucí Nymburk. Právě ten totiž Orli uvítají již v sobotu od 17.00 hodin na domácím kolbišti.

Tuři Svitavy – Orli Prostějov 82:96 (24:27, 25:21, 24:21, 19:27)

Nejvíce bodů: Jelínek 22, Bannister 14, Vučica 12, Mays 9, Mickelson 8, Roseboro 8, Teplý 5, Špaček 4

Autor: Lubomír Budný