Svěřenci prostějovského kouče Petera Bálinta se nedokázali přepnout ze čtvrtečního utkání proti prvoligové Plzni na zápas s šestinásobným českým šampionem a po první čtvrtině prohrávali už 9:21.

Hanáci se ale dokázali vzapamatovat a jen během druhé desetiminutovky ukrojili z náskoku českého šampiona jedenáct bodů. I po změně stran Prostějov favorizovaný Nymburk přehrával a udával tempo.

Ještě čtyři minuty před koncem vedl o sedm bodů, ale pak začaly úřadovat zkušenosti českého týmu, který zagresivnil obranu a začal využívat chyb soupeře. Průběžné skóre otočil a úspěšná trojka nejlepšího střelce utkání Litevce Benase Veikalase v samotném závěru znamenala už jen snížení na 66:69 z pohledu Prostějova. Konečnou podobu dal výsledku z trestného hodu nymburský Křemen.

Střelecky se dařilo jen dvěma Orlům

Handicapem Prostějovanů byla skutečnost, že je střelecky táhla pouze dvojice hráčů Veikalas – Lawrence, ostatním se příliš střelba nedařila. Naopak na straně Nymburka se střelecky trefili s výjimkou Pumprly všichni hráči.

Finálový souboj Nymburka a Nového Jičína je na programuvsobotuod 21.00 a přímým přenosem jej vysílá ČT 4. Duel o třetí místo mezi Pardubicemi a Prostějovem má výhoz dnes v 18.30. Obě utkání se budou hrát v Klatovech.

Semifinále Tipsport Cup Final 8 českého poháru basketbalistů v Klatovech a Strakonicích:

Nymburk – Prostějov 70:66 (21:9, 36:35, 49:52)

Nejvíce bodů: Křemen a Lee po 16, Sokolovský 11 – Veikalas 22, Lawrence 21, Chán 9. Rozhodčí: Dolinek, Vyklický, V. Lukeš. Trestné hody: 25/21 – 30/21. Fauly: 26:22. Trojky: 5:3.

Pardubice – Nový Jičín 74:89 (26:18, 43:49, 59:76)

Nejvíce bodů: Hampton 22, Pospíšil 12, Arnold 9 – Pandula 18, Sanders 17, Walker 14, Muirhead 10. Rozhodčí: Paulík, Vrážel, Hruša. Trestné hody: 15/13 – 21/18. Fauly: 22:19. Pět chyb: 39. Wright – 40. Šteffel. Trojky: 5:9.