V těch měli více štěstí pro změnu hráči Prostějova, kteří vyhráli po dramatickém boji v krásné basketbalové atmosféře 87:85.

„Jsme hrozně rádi za výhru, za to, že jsme to Kolínu oplatili. Ještě máme bod k dobru. Ale tři čtvrtiny zápasu jsme tahali za kratší konec, protože Kolín zase hrál velmi dobře. Střílel ze všech pozic, byl opravdu velmi nebezpečný. Když už se nám to podařilo zastavit a nějaký balón jsme vybojovali, ať už normálně, kdy jsme zastavili jejich útok, nebo jsme doskočili balón, tak vzápětí jsme ho ztratili. A zase jsme začínali znovu, tak že to bylo místy hodně frustrující. Naštěstí poslední čtvrtinu jsme zabrali, ujaly se tam nějaký střely a vyhráli jsme,“ uvedl trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

„Myslím si, že to bylo pěkné utkání, velmi zajímavé až do konce. V poslední čtvrtině jsme udělali několik chyb v obraně, hlavně v přebírání a v komunikaci obrany. To nás přišlo draho. Prostějov v poslední čtvrtině držela vynikající úspěšnost střelby za tři body, všechno z dálky dával,“ řekl kouč Kolína Predrag Benáček.

Jeho tým si od začátku udržoval mírný náskok. Na konci třetí čtvrtiny to bylo dokonce už o devět bodů. Jenomže soupeř začal postupně stahovat.

Největší zásluhu na obratu měl hlavně Pavel Slezák, který měl v závěru doslova „zlatou“ ruku – co pokus, to koš. Kolínu tak především on překazil spanilou jízdu v domácím prostředí. Vítězná série trvala sedm zápasů.

„V poslední čtvrtině jsme dali pět trojek, to rozhodlo zápas. Hlavně Pavel Slezák to vzal na sebe a proměňoval. V první čtvrtině jsme naopak my dostali pět trojek, což jsme samozřejmě nechtěli. Ale nestíhali jsme na nohách a byli jsme tam pozdě. Já jsem hodně rád za vítězství,“ konstatoval Choleva.

BC Kolín – BK Prostějov 85:87

Čtvrtiny: 25:24, 17:17, 26:18, 17:28. Rozhodčí: Lukeš, Hruša, Kučera. Trestné hody: 29/22 - 13/9. Střelba za 2b.: 45/21 - 41/24. Střelba 3b.: 25/7 - 25/10. Doskoky: 35:37. Chyby: 19:24. Diváků: 600. Nejlepší hráč: Pavel Slezák.

Kolín: Jelínek 23, Field 14, Machač 12, Barnes 11, Ames 10, Zuzák 9, Marko 6, Hubálek, U. Benáček. Trenér: Predrag Benáček.
Prostějov: Slezák 22, Eitutavičius 18, Smith 13, Pandula 9, Pelikán 6, Prášil 6, Nicholson 4, Peterson 4, Venta 3, Bratčenkov 2, Bohačík. Trenér: Zbyněk Choleva.