Loňským vicemistrům se vstup do nového ročníku Mattoni NBL moc nepovedl. První zápas v Ostravě prohráli vysoko 89:72. Prakticky již od druhé čtvrtiny nestačili na domácí celek, který si vítězství dokázal pohlídat.

„S Ostravou se nám to opravdu nepovedlo. Hráli jsme něco jiného, než jsme původně chtěli. Kluci byli nedisciplinovaní. Ostrava byla daleko lepším týmem," konstatoval po zápase Zbyněk Choleva.

Ale i přes neúspěch v prvním kole se budou Orli snažit o zisk bodů na domácí palubovce. „Ve středu jsme měli útok a hlavně obranu bez šťávy. Nedali jsme deset trestných hodů. V neděli musíme hrát jinak, lépe. Musíme se pořádně nachystat, protože soupeř je velmi kvalitní," podotkl Choleva.

Sluneta Ústí nad Labem 
v prvním zápase podobně jako Prostějov prohrála, ale její výkon s Pardubicemi byl diametrálně odlišný. V první polovině si dokonce vybudovala náskok třinácti bodů před hosty. V poslední čtvrtině se ale Pardubice vrátily do hry a zápas vyhrály v poměru 74:76.

„Ústečtí prohráli s Pardubicemi jen o dva body, to znamená, že přijede velmi kvalitní soupeř. My se na ně musíme nachystat. Více by nám měli pomoci hráči po zraněních, především Pandula a Kohout, oba by měli být víc odpočinutí než v Ostravě a zároveň lépe připravení z tréninku, který díky nemocem museli vynechávat," líčí vyhlídky Orlů na nedělní zápas kouč Choleva.

Dokáží prostějovští basketbalisté odčinit úvodní prohru a opět se sehrát i přes veškeré zdravotní problémy, které tým měl celou přípravu? O tom se rozhodne v neděli na domácí palubovce.