Největší měrou se o to postaral prostějovský Kyle Landry.

Zápas proti týmu, který v létě významně obměnil kádr, začali prostějovští basketbalisté opatrně. Soupeři nedokázali odskočit na větší bodový rozdíl. První čtvrtinu drželi Brňané krok díky dobré práci v obraně. Prostějovský tým se ale již od druhé desetiminutovky začal rychle rozjíždět.

„Začátek utkání jsme odehráli standardně, ale soupeř nás trochu podcenil, takže jsme zůstali ve hře,“ všiml si hostující trenér Josef Jelínek. „Zlom nastal až ve třetí čtvrtině, kdy začal hrát Landry a za tři minuty nám nasázel dvanáct bodů,“ prohlásil Jelínek.

„Landry dnes hrál možná na šedesát procent svých možností. Ale ve druhém poločase začal hrát lépe a byl to nejlepší hráč zápasu,“ prohlásil domácí trenér Peter Bálint, který si znovu chválil především kolektivní výkon celého týmu.

O poločase vedli Orli pouze o devět bodů.

Ve druhé půli ale soupeři odskočili na třicetibodový rozdíl. A ten zařídil hlavně Landry skvělou podkošovou hrou. Urostlý Kanaďan nasbíral pětadvacet bodů, jedenáct doskoků a desetkrát byl faulovaný.

„Začátek jsme měli laxní, ne že bychom soupeře podcenili, ale nepřistoupili jsme k tomu stoprocentně,“ hodnotil první polovinu utkání Bálint.

„Možná je lepší, že začínáme horším výkonem a postupně to zlepšujeme,“ pousmál se Bálint.

„Někteří hráči by měli odvádět standard. Ale ne vždy tomu tak je. V kolektivním pojetí máme ještě velké výkyvy. Teprve se naše družstvo učí hrát vr složení, v jakém jsme,“ konstatoval Jelínek.

Poslední prostějovské slovo v zápase měl Jakub Krakovič, který svém dvoubodovým košem překonal magickou stobodovou hranici a Orlů tak v utkání zvítězili 101:70.

Prostějov si výhru zajistil také lepší lavičkou. Body hráčů, kteří naskočili do zápasu z lavičky byly v poměru 52:17 pro domácí a to je značný rozdíl.

„Měli jsme deset hráčů v rotaci a ti hráči, kteří jdou na palubovku ze druhé vlny do toho mužstva přinášejí novou šťávu,“ konstatoval Bálint. „U Brna taková kvalita na lavičce nebyla,“ dodal.

„Já jsem po zranění, takže jsme naskočit nemohl,“ smál se hostující kouč Jelínek, nejlepší basketbalový střelec české historie.

BK Prostějov – Basketball Brno 101:70 (47:38)

Čtvrtiny: 20:20, 27:18, 23:15, 31:17.

Body: Landry 25, Šležas 16, Nicholson 16, Lawrence 13, Prášil 9, Veikalas 7, Marek 5, Bohačík 4, Hyzy 4, Krakovič 2 – Holloway 17, Maio 13, Castleberry 10, Sedmák 9, Reinberger 7, Meno 6, Cvek 2, Šmíd 2.

Miroslav Mazal