O postup ze skupiny budou tedy bojovat v domácím duelu s Maďary ze Székesfehérváru. Do dalších utkání soutěže postoupí z každé skupiny první dva celky.

Skóre zápasu s rumunským týmem otevřel až po téměř dvou minutách hry domácí Chán dvoubodovým zásahem, a protože byl zároveň faulován a jeho trestný hod byl úspěšný, vedli Orli 3:0.

Bodový náskok si udržovali až do stavu 7:4, ale rumunský David Lawrence byl pak prvním střelcem utkání za tři body a bylo srovnáno na 7:7. Následně se soupeři v těsných vedeních střídali. Prostějovští hojně zahazovali střelecké možnosti z pod koše a nedařila se jim ani střelba za tři body. Šance získat uklidňující významný bodový náskok už v úvodní čtvrtině tak zůstala nevyužita a po jejím skončení Orli naopak prohrávali o tři body.

„Měli jsme opět špatný start,“ zlobil se prostějovský kouč Peter Bálint, „stejně jako v předchozích dvou extraligových zápasech. Pomalu se dostáváme do tempa a tím si v poslední době situaci v zápasech hodně komplikujeme.“

Prostějovanům škodily hlavně přibývající rumunské tříbodové trefy. Jedna z nich přinesla hostům brzy po zahájení druhé části hry už šestibodový náskok 18:24. Úspěšným hodem za tři body sice odpověděl domácí Veikalas, ale hosté, konkrétně Krstanovic, v sérii trojek pokračoval a držel Rumunům drobný bodový odstup. Dobré chvíle domácích v závěru druhé čtvrtiny však nakonec znamenaly srovnání skóre a po první polovině zápasu vedení Prostějova o jeden bod.

Po změně stran Prostějov postupně získal až sedmibodový náskok, přestože počet nepřesných střeleckých pokusů byl až alarmující. A když chybělo v průběhu závěrečné čtvrtiny do konce utkání šest minut a šestnáct vteřin, svítilo na ukazateli skóre 63:54 ve prospěch Prostějova. Tužba byla naplněna a zbývalo jen devítibodový náskok udržovat. Opak byl ale pravdou. Hosté trefovali za dva i tři body neomylně, naopak domácí marně, například i v sérii tří slepených pokusů z podkoše v rozpětí tří vteřin. Rumunský tým dosáhl deseti bodů v řadě, náhle tři minuty před koncem dokonce vedl 63:64. Koncovku už si basketbalisté rumunského celku pohlídali. Prostějov, který nabral sedmibodové manko, ještě dokázal skóre kosmeticky upravit, ale těsné prohře už jeho hráči nezabránili.

„Nedařila se rozehrávka,“ hodnotil dále Peter Bálint, „a hra nebyla z naší strany plynulá. Když jsme dnes konečně dosáhli potřebného devítibodového vedení, a to velmi pracně, přestalo se nám střelecky dařit a hráčům soupeře naopak padalo do koše vše. Chyběl nám klid a lehkost, vše bylo příliš upracované,“ konstatoval. „Dochází nám šťáva, v poslední době je toho už nějak moc. Nastávající přestávku, která nám určitě pomůže, doslova vítáme,“ připustil Bálint.

Vánoční svátky stráví hráči se svými rodinami. 27. prosince už ale opět začnou trénovat, protože den před silvestrem hostí v televizním duelu vynikající Nymburk, s nímž se porvou o další extraligové body.

BK Orli Prostějov – CSU Mobitelco Cluj Napoca 72:73 (16:19, 21:17, 17:13, 18:24)
Rozhodčí: Dolinek, Kapaňa, Vrážel.
Fauly: 18:20, trestné hody: 20/14 – 12/10, trojky: 6:11, doskoky: 30:38. Diváků: 700.
Nejlepší hráč: Zoran Krstanovic
Prostějov: E.Lawrence 13, Šležas 0, Veikalas 18, Tóth 5, Chán 10, Skibniewski 3, Hyzy 8, Krakovič 0, Landry 9, Prášil 6. Trenér: Peter Bálint.
Cluj: Medvedj 7, Cuic 8, D.Lawrence 8, Chetreanu 1, Krstanovic 25, Jocovic 1, Lapuste 2, Muntean 0, Silvasan 21. Trenér: Marcel Dan Tenter.