Vysokoškoláci navíc budou chtít odčinit až nečekaně odevzdaný výkon z prvního utkání. To naopak zdravě nabudilo Hanáky.

„Určitě je to lepší než prohrát,“ usmíval se trenér Orlů Peter Bálint. „V Praze to ale bude o něčem jiném,“ varuje vzápětí.

Kromě největší hvězdy USK Mylese McKaye se v Prostějově nikdo z výběru amerického kouče Kennetha Scalabroniho neprosadil a navíc hosté rychle pochopili, že si z Hané výhru neodvezou.

„Velice rychle to vzdali, i proto očekávám, že na nás nastoupí ve své hale s daleko větší bojovností,“ předpokládá Bálint.

Duch Folimanky přestává působit

Právě nevábné a často kritizované prostředí pražské haly dělalo donedávna velké problémy i Prostějovu. Podle trenéra ale duch Folimanky v poslední době přestal působit.

„Je pravda, že se tam nehraje příliš dobře, ale tento rok se nám tam daří. Odehráli jsme tam dva výborné zápasy, tak doufám, že to bude pokračovat,“ věří Bálint.

Ten zároveň předpokládá, že se starý lišák Scalabroni pokusí hru svého týmu o něco pozměnit.

„Udělají všechno proto, aby hráli jinak a ten zápas byl z jejich strany lepší.“ Už po prvním zápase prohlásil, že pokud se bude v dresu USK dařit jen nejlepšímu střelci Mattoni NBL McKayovi, není to pro Prostějov takový problém.

„Těžko říct, jestli budou chtít změnit systém a hrát víc kolektivněji. Každopádně něco chtít změnit budou. Pak je otázka, co se dá změnit za tři dny,“ přemítá slovenský kouč Prostějova.

„To první utkání chceme odčinit a dokázat všem, že máme na daleko lepší výsledek. Vlítli na nás a my neustáli jejich tlak. To se nesmí opakovat a my chceme sérii minimálně o jeden zápas prodloužit,“ řekl pro klubový web pivot USK Jiří Slavík.

Druhý duel čtvrtfinále play off začíná v Prazev úterýod 17.30, přímým přenosem jej vysílá televizní stanice ČT4.